Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední leč 2008

10. 12. 2008

ObrazekV sobotu 6. 6. 2008 se uskutečnila veřejná naháňka mysliveckého sdružení Střela-Stvolny s názvem "POSLEDNÍ LEČ". Zpočátku to vypadalo, že naháňka bude ve znamení deštivého počasí, ale později se mraky protrhaly, vysvitlo sluníčko a vše bylo jinak. Myslivecké akce se zúčastnilo nad 40 střelců a 15 honců. Po deváté hodině ranní provedl myslivecký hospodář proslov s jasnými instrukcemi k naháňce a krátce poté se všichni přesunuli na parkoviště u "Mentlink" odkud se začlo nastupovat na první leč.

 

ObrazekTa byla oproti předešlým naháňkám rozsáhlejší vzhledem k počtu střelců. Po první dlouhé leči následovala tradiční "klobásová svačina". Na té se většina myslivců shodla v názoru, že zvěř ve Stvolenské honitbě skutečně je :-) a lze s úsměvem konstatovat, že zvěř mnohdy překvapila "nepřipravené" myslivce, leč by to mělo být obráceně. Nicméně po svačině se konal hromadný přesun zpět ke Stvolnům.

 

ObrazekDruhou lečí bylo rašeliniště. V prorostlém rákosí je zvěř jako doma, a proto bylo velice obtížné ji odtud vyhnat. Nakonec přes snahu honců a zkušených loveckých psů se zde podařilo ulovit čtyři kusy černé zvěře. Bažanti si v sobotu také schutí zalétali, avšak střelecké úsilí bylo marné. I lišky byly "pouze" k vidění, vyzrály nad lovci zřejmě svou mrštností :-). Kolem druhé odpolední skončila naháňka. Provedl se slavnostní výřad s vyhlášením krále honu. Tím se stal Vl. Maršán (st.). O úspěchu či neúspěchu loveckého dne s počtem 6 ks černé zvěře a 2 ks siky si každý udělal obrázek sám.

ObrazekCo by to bylo za poslední leč bez pořádné myslivecké zábavy v KD Hrádek. Té předcházely dvě záležitosti a sice slavnostní pasování na lovce jelenáře (první ulovený jelen) člena mysliveckého sdružení Stvolny D. Lejska a následně humorně založený myslivecký soud v režii Vl. Maršána ml. Nesmíme opomenout také na výtečnou svíčkovou, která byla servírována před i během taneční zábavy. To, že všem chutnala, by nebylo až tak překvapující, ale to, že se na ni všichni těšili již od samého rána a představa její konzumace držela mnohé na nohou běhěm celého náročného dne, to byl skutečně silný důkaz motivace a pevné vůle.

  

ObrazekZkušení muzikanti Straka-Suchánek roztančili taneční parket, který byl v plném obložení již od prvních dechových rytmů. O půlnoci se přihlásila ke slovu tombola, hlavní cenu - divočáka vyhrál p. Kemeň.

 

 

  

ObrazekRozzářený "zelený" sál se bavil zhruba do druhé hodiny noční, poté se návštěvníci akce začali pomalu odebírat ke svým domovům. Poslední leč byla úspěšně ukončena. Věříme, že mnozí účastníci ji budou mít ve své paměti či vzpomínkách jistě dobře a dlouho uloženou.

 

 

Více fotografií ve fotoalbu