Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokémon cup 2011

15. 8. 2011

Již třetím rokem se uskutečnil v Nečtinech v sobotu 6. 8. 2011 fotbalový turnaj v malé kopané zvaný POKÉMON CUP. SAP vyrazil na tento turnaj s velkými ambicemi, poněvadž předchozí dva ročníky ho vyhrál, a v případě letošního vítězství by do stvolenské vitríny přibyl natrvalo putovní pohár POKÉMON CUP. 
Sestava SAPu: D. Čejka, Vl. Maršán, L. Lejsek, R. Vandrovec, Vl. Vošický, T. Petrů, J. Petrů, D. Kvěch a D. Kunt. Mužstvo bylo oslabeno o zadové hráče L. Bedenka a hlavně o týmového hráče, tmeliče party P. Maršána.
Stvolenští fotbalisté na tomto turnaji oblékli nové dresy, které byly zhotoveny především na hru v letních měsících. Zásadním neodlučitelným prvkem stvolenských dresů tvoří opět fialová barva a logo SAPu.
Hrací systém byl smíšený, tedy dvě skupiny po třech, první dva jsou postupujícími do semifinále. Turnaje se zúčastnila tato mužstva.

Skupina A
- SAP Stvolny
- Pokémon Nečtiny
- Slza Štichovice

Skupina B
- Tornádo Vladměřice
- Česká Doubravice
- Skelná Huť

V prvním nelehkým zápase turnaje na sebe narazil SAP a Pokémon Nečtiny. Na útlém hřišti se hrálo velice svižné utkání, přestože ještě oba týmy nebyly dostatečně rozehrány. Zápas  se jevil vyrovnaně, avšak SAPu se podařilo vstřelit dvě branky, zatímco Pokémonům pouze jednu. Gól vstřelil D. Kunt a T. Petrů.
Druhý a zároveň poslední zápas v základní skupině sehrál SAP se Slzou Štichovice. Poklidné a přátelské utkání. Štichovice nekousaly byť měly několik gólových šancí. SAP položil Slzu 3:0 góly D. Kunta a 2x L. Lejska. Tímto výsledkem si SAP zajistil vstupenku do semifinále proti Tornádu. Fotbaloví nadšenci z Vladměřic ukázali letos podruhé svojí sílu (poprvé ve Stvolnech), když znovu statečně bojovali o postup do finále. SAP se první poločas zřetelně trápil, nedařilo se kombinovat, dělaly se chyby v rozehrávkách, které byly snadnou kořistí pro soupeře. Díky bohu, že se z toho neurodil žádný gól. Do druhé části zápasu se Stvolenští již srovnali a vykvetlo hned několik gólových šancí. Dvě z nich skončily za zády Vladměřického golmana M. Ščerbáka, který mimo jiné celý turnaj předváděl skvělé zákroky. SAP - Tornádo 2:0 (D. Kunt a L. Lejsek).  
Druhé semifinále si zahrála Doubravice proti Pokémonům. Nečtinští fotbalisté hladce porazili soupeře 4:1.
Před začátkem turnaje si SAP nechal v místní hospodě "Na vejrovně" s nadsázkou vychladit šumivé víno na oslavu vítězství turnaje Pokémon Cup 2011, ale to by musel dopadnout finálový zápas jinak.
Před rozhodčího F. Bejvančického se podruhé v tomto dni postavil ve finále SAP proti Pokémonům a byl to zápas na ostří nože. Na obou týmech byla znát jistá fyzická únava, o to více pracovala psychika. Od začátku zápasu lítalo vzduchem při osobních soubojích mezi hráči několik nehezkých slovních narážek, byť se fotbalisté velice dobře znají a "kámoší" spolu. První branku do šibenice vstřelil R. Vandrovec a vypadalo to slibně. V zápětí ale Nečtiny otočily dvěma góly a Stvolny musely přidat. Dlužno dodat, že Stvolenský golman Dušan Čejka byl v tomto zápase částečně indisponován, poranil si v předchozím utkání palec (výron). Tvrdou střelou k tyči po rozehrávce nepřímého kopu srovnal L. Lejsek skóre a nervozita nabrala sílu. Ta bohužel vytekla na straně SAPu, kdy T. Petrů školácky neudržel na uzdě svoje slova po inkasování žluté karty a navzdory následné hrubé urážky na rozhodčího opouštěl hřiště s kartou červenou. To se dalo považovat za klíčový moment zápasu, protože Tomáš Petrů je hlavním útočným tahounem SAPu. Snahu udržet stav zápasu zlomil B. Polívka z Nečtin, který střelou z otočky dával třetí branku Nečtin, čtvrtou přidali Nečtinští v zápětí. Naději pro Stvolny ještě v závěru zápasu vybojoval Vláďa Maršán, kdy svojí otřelou šajtlí upravil stav utkání na 4:3 pro Nečtiny, nicméně neuběhly dvě minuty a Dušan Čejků opět inkasoval branku. Konečný stav zápasu Pokémon - SAP, 5:3. Leč bylo během finále k vidění několik nefotbalových okamžiků, utkání mělo silný finálový náboj s hezkými góly a jistě nepostrádalo výživnost pro oči diváků. 
Obhajoba putovního poháru se SAPu letos sice nepovedla, ale naděje získat pohár ještě žije. Podaří-li se stvolenským fotbalistům vyhrát Pokémon cup alespoň jednou v příštích dvou letech, usídlí se tento pohár navždy ve stvolenské vitríně slávy.
Jak dopadli ostatní zápasy turnaje?
Třetí místo získalo Tornádo Vladměřice, které porazilo Českou Doubravici až na penaltové kopy. Pátí skončili Štichovští a Skelná Huť obsadila čestné šesté místo.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo u pergoly hospody "Na vejrovně", putovní pohár předal SAP s "radostí" do rukou vítěze Pokémon cupu 2011 - Pokémon Nečtiny.

Postřehy - hodnocení fotbalistů a diváků celé akce?
Pořadatelsky hladký a nenásilný průběh akce, fotbalově pěkné zážitky až na několik tmavších okamžiků některých hráčů a rozhodčího, slabší nabídka občerstvení (jídlo), jinak celkově příjemně strávené fotbalové odpoledne, těšíme se na příští rok....


 

 

Náhledy fotografií ze složky Pokémon cup 2011