Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokémon cup 2012

16. 8. 2012

Dne 4.8.2012 se v Nečtinech konal Pokémon Cup - turnaj v malé kopané o putovní pohár, jehož se zúčastnilo i mužstvo SAP Stvolny. Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev, které pořadatelé rozlosovali do dvou skupin po čtyřech, přičemž ve skupině se hrálo systémem každý s každým a podle umístění ve skupině se pak hrálo o konečná umístění v turnaji. Přes počáteční problémy se sestavením našeho mužstva, se nás do Nečtin sjelo na poslední chvíli celkem devět a Stvolny tak reprezentovali Bedenk Lukáš, Čejka Dušan, Kunt Daniel, Kuffner Marek, Kvěch Dominik, Maršán Petr, Maršán Vladislav, Petrů Tomáš a Vandrovec Radek (podle abecedy).  V závěrečných  zápasech, v semifinále a finále  nás posílil i tahoun mužstva Lukáš Lejsek, který se předtím musel věnovat pracovním povinnostem.

SAP Stvolny hrálo ve skupině A s mužstvy Žížeň Manětín,  Klín Trhomné, Slza Štichovice. Ve skupině B pak bojovala mužstva Pokémon Nečtiny, Kožak, Nevím a Jagermaister Manětín.

Pokémon Cup v Nečtinech se konal jako pohárový turnaj již počtvrté a nutno říci, že SAP Stvolny zvítězilo v prvých dvou ročnících 2009 a 2010, v roce 2011 jsme pak prohráli ve finále s domácími Pokémony Nečtiny a vzhledem k pravidlům pořadatelů o tom, že putovní pohár získá to mužstvo, které zvítězí v turnaji třikrát za sebou nebo třikrát za pět let po osobě jdoucích, byla tu v letošním roce šance putovní pohár získat  natrvalo do našeho držení při našem vítězství v turnaji.

Nyní k tomu, jak si naše mužstvo v turnaji vedlo.

K prvému zápasu jsme nastoupili proti Žížni Manětín, mužstvu, které vyhrálo turnaj u nás ve Stvolnech dne 14.7.2012. Po velice dobrém výkonu všech hráčů jsme zvítězili vysoko 5:0  a branky vsítili Daniel Kunt 2x, Maršán Petr 2x, Kuffner Marek 1x.   

K druhému zápasu nás vyzvalo mužstvo Klín Trhomné, jehož hráči i hra vypadala velice dobře, ale zřejmě podcenili náš fotbalový um a my jsme vyhráli 4:1, když o branky se podělil Daniel Kunt 2x, Bedenk Lukáš 2x. To už jsme měli v kapse postup do semifinále.

K třetímu zápasu jsme nastoupili proti mužstvu Slza Štichovice, a zřejmě jistota semifinále a také možná trochu vědomí, že proti tomuto mužstvu se nám vždy dařilo, způsobili, že jsme vítězství v poměru 3:2 získali až v závěru utkání a museli jsme zabrat. Branky vsítili Bedenk Lukáš 2x, Kunt Daniel 1 x.


Další výsledky skupiny A:

Klín Trhomné – Slza Štichovice 4:1

                        - Žížeň Manětín    6:0

Slza Štichovice – Žížeň Manětín 0:0 (penalty 1:3)

 

Konečné umístění ve skupině A:

1. SAP Stvolny        3 0 0    12:3      9 bodů

2. Klín Trhomné      2 0 1    11:5      6 bodů

3. Žížeň Manětín     0 1 2      0:11     1 bod

4. Slza Štichovice    0 1 2      3:7       1 bod

 

Konečné umístění ve skupině B:

1. Nevím                 2 0 1     6:4       6 bodů

2. Kožak                 2 0 1      5:3      6 bodů

3. Pokémon            1 1 1      6:6       4 body

4. Jagermaister       0 1 2      0:4       1 bod

 

   

Semifinále: A1 –B2

SAP Stvolny  -   Kožak   2 : 2    branky: Petrů Tomáš 2x 

V penaltách jsme vyhráli 2:1, když proměnili Petrů Tomáš a     Vandrovec Radek, Lukáš Lejsek se již ke třetí penaltě nedostal, neboť brankář Dušan Čejka soupeři chytil pro ně i nás rozhodující třetí penaltu, a tak jsem se mohli radovat z postupu do finále.

 

Semifinále B1 –A2

Nevím – Klín Trhomné  0 : 4 

Klín Trhomné se stal naším soupeřem ve finále.

 

  

FINÁLE:

 

SAP Stvolny – Klín Trhomné   4 : 0  branky: Petrů Tomáš 3 x, Kunt Daniel 1 x

 

 

Celkové umístění:

  1. SAP Stvolny
  2. Klín Trhomné
  3. Kožak
  4. Nevím
  5. Pokémon Nečtiny
  6. Žížeň Manětín
  7. Jagermaister Manětín
  8. Slza Štichovice

 

Výše popsané výsledky znamenají, že naše mužstvo SAP Stvolny v Nečtinech po roční přestávce opět zvítězilo a vzhledem k tomu, že za čtyři roky dosáhlo vítězství potřetí, stalo se trvalým majitelem krásného putovního poháru pořadatelů Pokémonů z Nečtin. K tomuto poháru jsme obdrželi i další pohár za vítězství v letošním ročníku, soudek piva Gambrinus a štangli salámu Vysočina. Za předvedené fotbalové výkony všech našich hráčů jsme si to zcela jistě zasloužili a na tento turnaj i turnaje předešlé  můžeme vzpomínat vždy jen v dobrém.   


Autor příspěvku: Vl. Maršán ml.

 

Náhledy fotografií ze složky Pokémon cup 2012