Jdi na obsah Jdi na menu
 


SAP na POKÉMON CUPu v Nečtinech 2009

14. 8. 2009

Stvolenská amatérská parta včetně fotbalistů juniorů si vyrazila zahrát fotbálek v sobotu 8. 8. 2009 do Nečtin. Václav Polívka přezdívaný Bolek se svými kamarády totiž uspořádal první ročník turnaje v malé kopané na travnaté ploše s názvem POKÉMON CUP a je třeba říci, že jako pořadatelé prvního ročníku fotbalového turnaje obstáli na výbornou. Pěkně připravené hřiště včetně veškerého zázemí vyšperkovalo teplé slunečné počasí. O desáté dopolední se rozlosovalo osm mužstev do dvou skupin. Systém hry byl stejný jako ve Stvolnech, shodovala se dokonce i hrací doba zápasů. Stvolny se ocitli ve skupině B spolu s mužstvy: Lité, Mensdorf, a All stars. Druhou skupinu obsadila tato mužstva: POKÉMON Nečtiny, Krsy, Žížeň Manětín a Tornádo Vladměřice.

SAP rozehrál svoji partii v prvním zápase s Litým poměrně slušně, vítězství a 3 body se připisovaly právě pro Stvolny. I přesto, že brankář Lité Václav  Smola zlanařil do svého týmu borce s Horní Břízy, na Stvolenskou hru nestačili. Konečný stav zápasu 3:1 (branky Lukáš Lejsek a 2x Tomáš Petrů).

Kolem jedné odpolední přilákal na hřiště několik desítek návštěvníků zápas dětí. Jednalo se o utkání Nečtiny junior proti SAP Stvolny junior. Vyhecovaný zápas trval půl hodiny. Byli jsme svědky pěkných fotbalových momentů. V utkání panovala zdravá rivalita, spolužáci si proti sobě rozdali síly.  Stvolenští junioři zvítězili. Mnoho stoprocentních šancí bylo sice nevyužito, i přesto nastříleli Stvolenští 4 branky výběru juniorů z Nečtin pod vedením Bolka.  Podáním rukou doplněné úsměvy na tvářích se celý přátelský houf juniorů odebral k moderátorskému stanovišti, kde byl odměněn sladkými cenami. Obě družstva obdržela hezké poháry.

A pokračovalo se v turnaji dospělých. V druhém zápase SAP narazil na Mensdorf, tady už značně přituhovalo. Rozhodčí ukázal v tomto zápase žlutou kartu na obou stranách, a vůbec celý zápas měl tvrdší průběh. Stvolny nedokázaly využít vyložené šance a tak jim byla přisouzena trpká prohra nejtěsnějšího rozdílu. Konečný stav zápasu 1:2 (branku Tomáš Petrů). Aby SAP postoupil do semifinále, musel ve třetím zápase jednoznačně vyhrát. S velkým nasazením se pustil do boje o postup s týmem All stars. V tomto utkání se střílelo o 106, nakonec se míč dostal za záda brankáře All stars čtyřikrát. Stav utkání tedy 4:0 (Lukáš Lejsek 2x a Tomáš Petrů 2x).

Radost z postupu do semifinále byla veliká zrovna tak jako obava z mužstva Krsy. Ty totiž skončily suverénně ve skupině A na prvním místě a už se viděly ve finálovém zápase. To by ale proti nim nesměl nastoupit SAP. Ten byl totiž vyburcovaný Petrem Maršánem, který jako správný bojovník zasadil Krsům první ránu již ve druhé minutě. Poté ale Krsy pohotově srovnaly a začínalo se od nuly. Druhý poločas jakoby Stvolenští chytli druhý dech, hezky kombinovali a dostávali se často do rychlých brejků. Navíc gólman Dušan Čejka ukázal své kvality ve vynikajících zákrocích i přes to, že si brankářské rukavice navlékne dvakrát do roka. Konečný stav 4:1 (Petr Maršán, Lukáš Lejsek, 2x Tomáš Petrů).

Kdyby někdo před turnajem řekl, že si Stvolny zahrají finále, asi by tomu málo kdo věřil. Stvolenští se skutečně znenadání ocitli před finálovým zápasem. Již známý soupeř Mensdorf se probojoval do finále druhou kličkou v semifinále s domácími Pokémony. A tak nezbývalo SAPu nic jiného než prodat ve finále úplně vše a vrátit tak prohru Mensdorfu. Prvním gólem dostal SAP do vedení Tomáš Petrů. Mensdorf na sebe nenechal dlouho čekat a odpověděl vyrovnávací brankou. Ve druhém poločase se po krásné akci na ose Tomáš Petrů, Petr Maršán a Lukáš Lejsek dostalo radosti fanoušků SAPu, když na míč hlavou (lépe řečeno rybou)  do protisměru nestačil brankář Mensdorfu reagovat a vše tak nasvědčovalo o jasném konci. Jenže 2 minuty před koncem zápasu lovil ze sítě míč i Stvolenský gólman a závěrečný hvizd sudího M. Filingera znamenal rozhodnutí v pokutových kopech. (Stav utkání 2:2, Tomáš Petrů, Lukáš Lejsek). Drama pokračovalo i v penaltových rozstřelech. Provedly se tři kopy na každé straně. Honza Petrů a Lukáš Lejsek penaltu neproměnili, Tomáš Petrů byl úspěšný. Mensdorf také dvakrát neproměnil a kopalo se dál. Čtvrtou penaltu za SAP proměnil Lukáš Bedenka a stal se tak trochu spasitelem mužstva. Na druhé straně totiž neproměnil pokutový kop Mensdorf a co se dělo dál snad ani není třeba komentovat. SAP Stvolny = vítěz prvního ročníku turnaje POKÉMON CUP v Nečtinech.

Do rukou vítězů turnaje byl předán nádherný obrovitý Putovní pohár, dále menší pohár, diplom, vítězné bublinky a spousta uzeninových dobrot. Další umístění : 2. Mensdorf, 3. Pokémon Nečtiny, 4. Krsy, 5. Lité, 6. Tornádo, 7. Žížeň, 8. All stars.  Nejlepším střelcem se sedmi góly byl vyhlášen Tomáš Petrů, borec z výběru SAP. Po vyhlášení vítěze se konala soutěž v házení oštěpem.

Pocity z vítězství a radost, která panovala, se nedají vylíčit. Dvojnásobnou radost udělali SAPu fanoušci, když v samotném finále skandovali a jásali jednoznačně pro Stvolny. Těchto sympatií si Stvolenští fotbalisté váží a doufají, že své působení na dalších fotbalových turnajích bude opět ve prospěch spokojenosti všech fanoušků SAPu. Stvolenská amatérská parta si udělala zase jednou po čase zářez na pažbě. Vláďa Maršán si navíc tímto úspěchem udělil hezký dárek a vzpomínku ke svým narozeninám. V sobotu 8. 9. 2009 v podvečer odjížděl SAP z Nečtin se značnou dávkou hrdosti a s příjemným pocitem stráveného fotbalového dne. Stvolenská amatérská parta předvedla v Nečtinech pěkný fotbalový výkon. Je přesvědčena, že se blýská na lepší časy, a že nastartovala vítěznou éru SAPu
J . Vždyť ve Stvolnech vyrůstají nadějní mladí fotbalisté, jejichž výkon v Nečtinech jistě stál za povšimnutí.

Oslavy na domácí půdě budou zřejmě probíhat celoročně, poněvadž Putovním pohárem se Stvolny mohou chlubit prozatím do příštího POKÉMON CUPu. Stanou-li se vítězi ještě dvakrát po sobě, pohár bude navždy ukotven ve Stvolenské skříňce slávy.

Soupiska SAP Stvolny: Dušan Čejka, Vladislav Maršán, Petr Maršán, Lukáš Lejsek, Dominik Kvěch, Tomáš Petrů, Honza Petrů, Lukáš Bedenka.
Soupiska SAP Stvolny junior: Ondřej Kavalír, Tomáš Čokota, Marek Kufnner, Filip Kusenda, Filip, Martin Smutný, Patrik Kvěch, Iveta Špalková

 

 

Obrazek

 

 Již brzy bude vloženo více fotografií na tyto stránky…