Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stvolenský turnaj 2012

15. 8. 2012

 

Tak nám zase uběhl rok a s ním i 19. ročník turnaje v malé kopané ve Stvolnech. Ten se uskutečnil v sobotu  14. července na návsi ve Stvolnech za doprovodu turistického počasí. Není třeba se rozepisovat o tom, jak to ve Stvolnech na akci tohoto typu vlastně probíhá. Zajímavé fotbalové zážitky,  občerstvení,  dobrá zábava aj. , to vše a ještě více si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Bezmála 250 lidí se sešlo na Stvolenské návsi, aby si užilo tuto tradiční akci každý dle svého gusta.
Fotbalová část dne začala v 10:45 losováním mužstev do základních skupin. Letošním rokem byl přizván host turnaje – Chalupáři Beroun, jinak ostatní tradiční mužstva nenechala pozvánku ladem a přijela si změřit síly se soupeři.

Skupina A:
Tornádo Vladměřice
Pokémon Nečtiny
SAP Stvolny
Slza  Štichovice

Skupina B:
Žížeň Manětín
Česká Doubravice
Chalupáři Beroun
Kelti Hrádek

Výsledky v základní skupině si můžete prohlédnout ve fotogalerii (nástěnky). My půjdeme fotbalovou cestou SAP.  Ten narazil v prvním zápasu na tvrdý kámen – Pokémon Nečtiny. U piva jsou to velcí kamarádi,  ale když jde o čest a slávu, jde přátelství stranou. Nicméně v tomto prvním zápase spasil Nečtiny dvěmi branky Václav Polívka, branka Tomáše Petrů nestačila k tomu, aby se ještě srovnalo. Prohra 1:2 SAP nikterak nerozhodila, do dalších dvou zápasů se nastupovalo s jasným cílem - vyhrát. To se povedlo a oba soupeře, jak Tornádo tak Štichovice Stolny udolaly 2:0, což znamenalo postup do semifinále z druhého místa základní skupiny.

Na druhou polovinu hřiště se proti nám v semifinále postavila Česká Doubravice. Leč se zdálo, že Doubravice bude nakonec nejlépe hratelným soupeřem, všechno bylo jinak.  První branka padla po chybě obránce, poté si golman pustil vlastní branku a byl z toho čistý výsledek. SAP – Doubravice 0:2. No a bylo vymalováno. V druhém semifinále si pohrála Žížeň s Pokémony 4:1 a SAP si mohl udělat reparát s Pokémony a to o třetí místo. Bohužel tak neučinil. V zápase na ostří nože se hrálo na doraz a co by to bylo za zápas o umístění, kdyby se nekopaly penalty. S výsledkem 1:1 po závěrečném hvizdu rozhodčího totiž nebyl nikdo spokojený, a tak zákonitě přišlo penaltové drama. To jsme projeli 3:2 a vysloužili si tak bramborové umístění. (Penaltu kopali – R. Vandrovec – nedal, T. Petrů a L. Lejsek – dali, L. Bedenk – nedal).

Tak trochu pro uvolnění sportovního dne v odpoledních hodinách zařadili pořadatelé do programu agility - cvičení pejsků. Ke shlédnutí bylo hned několik pejsků, jejich neuvěřitelný talent roztleskal přihlížející dav.

A zpátky k fotbalu. Velice pohledně se vyvíjel finálový zápas Žížeň – Doubravice. Doubravice strhla úvodní část na svoji stranu a za stavu 0:3 již pořadatelé „nadepisovali  diplom“ pro vítěze. Avšak fotbalové zázraky se dějí i na Stvolenském hřišti, a to když během chvilky  upravila Žížeň stav zápasu na nerozhodných 3:3 a doprovodila Doubravici do penaltových rozstřelů. Hru nervů vyhrála Žížeň a zaslouženě si vybojovala první místo v turnaji v malé kopané ve Stvolnech.

Slavnostní vyhlášení přišlo po krátce po finálovém zápase, družstva obdržela pěkné a hodnotné ceny, za což vděčíme mimo jiné také našim sponzorům (viz níže). H
udební kapela EROPLAN z Klatov plynule navázala na program až do třetí noční. Muzikanti hráli senzačně, parket byl stále do posledního místečka plný, tímto bychom jim rádi ještě jednou poděkovali. O překvapení večera se postarala děvčata s Bezvěrova –poupata, jež předvedla taneční vystoupení v country stylu, které navíc okořenil svým „vstupem“  velký tanečník Michal Zelený.

I přesto, že chladné počasí o sobě dalo vědět s příchodem setmění, lidem to kupodivu nevadilo. Pár doušků piva či tvrdého alkoholu (pro tento večer velice oblíbený alkohol zvaný čamčurák) na zahřátí, trochu tance, dobrá společnost a bylo veselo celý večer.   

Nedělní ráno po turnaji je vždycky kruté zejména pro pořadatele a všechny ty, kteří musí ten obrovský nepořádek uvést  do původního stavu. Zaslouženou odměnou je ale odpolední posezení u jednoho stolu, kdy už je většinou vše uklizeno. To se totiž dojídají a dopíjejí „zbytky“ , nechybí  veselé historky z předchozího dne a ti odvážnější si například neodpustí fotbalový zápas „bosá liga“, jako tomu bylo letos.

19. ročník fotbalového turnaje ve Stvolnech 2012 je již minulostí, pořadatelé tímto děkují všem příchozím návštěvníkům za podporu akce a zároveň nabízí pozvánku na příští rok, kdy se uskuteční jubilejní 20. ročník tradičního turnaje, 13. července 2013 a věřte, že se máte na co těšit!

 
Celkové umístění:

 1)      Žížeň Manětín
2)      Česká Doubravice
3)      Pokémon Nečtiny
4)      SAP Stvolny
5)      Kelti Hrádek
6)      Slza Štichovice
7)      Tornádo Vladměřice
8)      Chalupáři Beroun 


Sponzoři turnaje:

SDH Stvolny, Město Manětín, Biomoštárna Stvolny, JIMIRO Kralovice, Lovecký Klub Hubert, Milan Smutný, MS – Střela Stvolny, Bech Akku Power baterie s.r.o., Vladislav Jirgl – Manětínské uzeniny, Žihelský statek a.s., BOZP - Hoskovský, Pizzerie Manětín, Restaurace U Eretů.  

Všem sponzorům děkujeme…

 

Náhledy fotografií ze složky Turnaj Stvolny 2012