Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stvolny cup 2007

14. 7. 2007

      Dne 14. 7. 2007 se uskutečnil za krásného počasí ve Stvolnech tradiční turnaj v malé kopané, pořádaný členy SDH.  Letos však nenesl název Putovního poháru jako v předchozích letech, pořadatelé se rozhodli udělit tomuto turnaji pro letošní rok název Stvolny cup 2007.   Turnaj probíhal ve stejném duchu i složení mužstev jako v předešlých letech. Sportovní akci vtipně a s nadšením moderoval Petr Raizl, zasloužilý odborník ve sportovním odvětví.
     Celá akce začala prezentací všech družstev a rozlosováním do skupin v 10:30. Dopadlo to následovně. Skupinu A obsadili týmy : SAP Stvolny, Česká Doubravice, Pokémon Nečtiny a Tornádo Vladměřice. Ve skupině B pak proti sobě nastoupily týmy : Žížeň Manětín, Slza Štichovice, Hrádek a Spojené Emiráty. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým. Prvé dva týmy jednotlivých skupin základní části postupovali do semifinále, kde se hrálo formou A1-B2, B1-A2.
     Stvolny pro letošní rok posílili kádr, v soupisce figurovalo hned 13 jmen -  Čejka Dušan, Lejsek Lukáš a Ladislav, Maršán Petr a Vladislav, Petrů Jan a Tomáš, Kubeš Libor, Kusenda Vlasta, Vošický Vladislav, Jíra Martin, Pivoňka Míra a Šimek Lukáš.  Bylo zřejmé, že se tedy bude hodně střídat. Vycházelo to na kompletní 3 čtyřky.
    Stvolny začali prvním těžkým zápasem proti loňskému vítězi turnaje Č.Doubravici. V tomto zápase ale ukázali sílu domácího prostředí a předvedli se v plné kráse. I přes větší chaos ve střídání dokázali Stvolenští vstřelit soupeřovi 2 góly. O první se zasloužil vítečnou střelou z otočky Tomáš Petrů, druhý po přihrávce L.Lejska před prázdnou branku umístil do sítě Míra Pivoňka. A hned bylo veseleji. Utkání skončilo 2:0.
     Do druhého zápasu nastupil SAP proti rivalovi z Nečtin. Zápas nebyl tak bohatý na šance, oba týmy nechtěly udělat chybu a tak jim muselo stačit rozdělení po bodu. Konečný stav 0:0. Kdyby bývali domácí vstřelili branku a vyhráli, měli by už zajištěný postup do semifinále. Takhle museli vynaložit  ve třetím zápasu základní části proti Tornádu velké úsilí a prodat tak co nejvíce fotbalových šancí. V průběhu zápasu bylo jasné, že to nebude takový problém. Sympatický tým z Vladměřic sice ukazoval netradiční krásu fotbalu v jistých momentech, ale skórovat se jim nepodařilo. Domácí Stvolny si s Tornádem poradili, vyhráli 3:0, branky dávali Tomáš Petrů, Lukáš Šimek a Vlasta Kusenda.
     Ze skupiny A tedy postoupil z prvního místa domácí SAP, z druhého Č. Doubravice. Skupina B :  1. Žížeň Manětín, 2. Spojené Emiráty.
     Přemotivovaní Stvolenští fotbalisté mohli sebedůvěru rozdávat, avšak to se jim nevyplatilo právě v semifinálovém zápase proti Emirátům. Značně soupeře podcenili a ten jim vrazil "
nůž do zad". Nikterak pohledný fotbal na obou stranách završil gólem do Stvolenské sítě hráč Emirátů. Svojí obětavostí se Spojené Emiráty probojovali do finále spolu s Českou Doubravicí.
     Prohra s Emiráty mužstvo některé hráče SAPu negativně naladila. To se odráželo i v utkání o bronz s Žížní. Těžký zápas v odpoledním vedru s sebou přinesl studenou sprchu v podání branky Manětína na konci druhého poločasu. Se stavem zápasu se dalo ještě něco dělat, jenže domácí usnuli na Vavřínech a tak zápas skončil jednobrankovým vedením pro Manětín. Paradoxem bylo, že vstřelený Manětínský gól dával  Radek Vandrovec, hráč Stvolenského výběru.  Někteří domáci si to přebrali po svém a brali to jako zlý úmysl, avšak zdání klame. Stvolny se nakonec po famózním začátku dočkali "pouze" bramborové medaile. I tak to byl ale pro ně slušný úspěch.     
     Finále si v letošním roce zahrála opět Česká Doubravice. Premiéroví finalisté z Emirátů sehráli společně s Doubravicí boj o prvenství v turnaji. Více štěstí měla opět Doubravice, která zdolala soupeře s dvoubrankovým vedením a poslala ho tak na stříbrnou pozici. Doubravičtí tak po čtvrté za sebou slavili vítězství celého turnaje. Pro obětavý tým z Emirátů to byl bezesporu velký úspěch, získali si na svojí stranu během cesty do finále značnou část fanoušků.
     Vyhlášení vítězů se uskutečnilo krátce po skončení finálového zápasu na parketě. A jak to vlastně celé dopadlo?

1. Česká Doubravice
2. Spojené Emiráty
3. Žížeň Manětín
4. SAP Stvolny
5. Slza Štichovice
6. Pokémon Nečtiny
7. Hrádek
8. Tornádo Vladměřice

Nejlepší střelec turnaje (4 góly) : Martin Hlous (Č. Doubravice)
Nejlepší brankář  turnaje : Petr Jícha (Hrádek)
Nejstarší hráč turnaje : Petr Janouškovec (Tornádo Vladměřice)

Fotbalové zápasy byly posuzovány kvalifikovanými rozhodčími :
Miloslav Týmr
Ladislav Čech

     Po vyhlášení vítězů a předání cen byla na programu  kapela M+M duo, která hrála k poslechu a tanci návštěvníkům sportovní akce až do nočních hodin. Zpěvák kapely Miloš Boura sice nějak hvězdně neozařoval obecenstvo svým zpěvem, o to více se snažil vtáhnout na parket přihlížející svojí  technikou. Světelná a kouřová show  jistě oslovila značnou část tanečníků. 
     Návštěvnost byla odhadována zhruba na 250 lidí. Velkou zásluhu na tomto počtu příznivců mělo nejen pěkné počasí ale i skvělá organizace a příprava sportovní akce. Návštěvníci měli k dispozici po celý den občerstvení širokého formátu, z jídelního menu si mohli např. vybrat mezi kuřetem, klobásou, hranolkami, krkovicí či korbáčemi, v pozdějších hodinách i třeba topinky. Milovníci piva si mohli přijít také na své, nabízel se jim mok královský z Krušovic nebo plzeňský Gambrinus.
     Pořadatelé byli s průběhem akce spokojeni a doufají, že stejné pocity měli i návštěvníci. Organizátoři by rádi poděkovali všem zúčastněným za dobré chování, které jim umožnilo uskutečnit celou akci v hladkém průběhu bez komplikací. Do příštího roku by pořadatelé rádi provedli několik vylepšovacích kroků, zejména v oblasti zkvalitnění hrací plochy.


Obrazek

více fotografií ve fotoalbu

Na finanční podpoře celé akce se podíleli  věrní sponzoři :
DTM Manětín
Královský pivovar Krušovice
Odborářský svaz při ŽS
Žihelský statek a.s.
Město Manětín
TEN - expres
MS Střela Stvolny
Vladislav Jirgl - maso, uzeniny
SDH Stvolny

Jim patří zvláštní poděkování

 Na sportovní událost se přijel podívat i Plzeňský deník...

Obrazek