Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stvolny cup 2010

14. 10. 2010

 

A jsme u sedmnáctého ročníku fotbalového turnaje v malé kopané ve Stvolnech. S datem 11. 7. 2010 odstartovala opět „Stvolenská sláva“. Počasí na nově předpovídalo tropický den, pohledem na rtuť teploměru tomu bohužel nebylo jinak. 33° C ve stínu jasně napovídalo, v jakém tempu se bude turnaj odehrávat.

Sedmnáctým ročníkem se pořadatelé vrátili opět do starých kolejí. Uspořádali turnajp7101348--1024x768-.jpg s klidným průběhem za účasti osmi mužstev.  Zahajovacím zápasem se od 10:00 odehrálo klání družstev dětí Stvolny : Nečtiny. Toto pohledné odvetné utkání přilákalo první zvědavé fanoušky, kteří shlédli vyrovnaný boj o zlatý pohár. V zápase jsme viděli několik pěkných fotbalových momentů, z nichž jeden byl proměněn domácím hráčem T. Čokotou. Stvolny vyhrály nejtěsnějším rozdílem 1:0. Je třeba dodat, že obě družstva předvedla vyrovnaný výkon a proto byla rázem při vyhlášení odměněna společným fotbalovým dortem.

Po odlehčeném zápase dětí nastoupila těžká váha. Ve skupině A sehrály zápasy mužstva: SAP Stvolny, Tornádo Vladměřice, Žížeň Manětín a nováček turnaje FC Gumy. Tento mladý mančaft si k nám přijel zahrát až z dalekého Rakovníka, nahradil tak mužstvo Spojených Emirátů, které účast odřeklo. Tým FC Gumy byl složen z hráčů naší profesionální armády, čemuž napovídá samotný název celku.

p7101401--1024x768-.jpg Navzdory ohnivým teplotám se SAP rozhodl odložit pro letošní rok své oblíbené fialkové mikiny a oblékl dresy s krátkým rukávem od sponzora TEN EXPRES, které jak se dále dočtete, přinesly štěstí. SAP se soupiskou dvanácti bojovníků vyrazil na hřiště v prvním zápase proti Tornádu Vladměřice s velkou jistotou a sebedůvěrou. Konečný stav 7:1 potvrdil roli favorita tohoto zápasu, nicméně velkým zklamáním a ztrátou pro mužstvo bylo zranění loketního kloubu zasloužilého člena SAPu a hlasatele turnaje Vláďi Maršána. V dalším zápase proti „Gumám“ se zranil i Vláďa Vošický a Míra Šmídmajer a z nenadání se tak sestava zkrouhla na 9 hráčů. I se zápasem proti vojákům si ale Stvolenští hravě poradili (3:1) a když v posledním zápase základní části turnaje deklasovali Žížeň 1:0, nic jim nebránilo postupovat do semifinále z prvního místa.

Do skupiny B byla nalosována tato mužstva: Pokémon Nečtiny, Česká Doubravice, Slza Štichovice a Hrádek. I tady se statně bojovalo o postup ze základní části. Za černého koně skupiny byl považován Pokémon Nečtiny, který potvrdil všechna očekávání a sáhl po postupu do semifinále spolu s Hrádkem. Tradiční „Spielmachři“ Hrádku se pro letošní rok omluvili a tak za sebe postavili dravou omladinu, která se utkala v semifinále právě se SAPem.

Poměrně vyhecované utkání SAP uklidnil třemi góly a o postupu do finále bylo rozhodnuto. V druhém semifinálovém zápase si to rozdali věční rivalové Nečtiny – Manětín. Zápas „na ostří nože a krveprolití“ skončil ve prospěch Pokémonu a byl tak znán soupeř pro finálové klání. Nejdříve se ale odehrávaly zápasy o umístění. Slza Štichovice smetla FC Gumy v zápase o sedmé místo 10:0 a Doubravice si poradila v derby proti Vladměřici 4:0, právem jí patřilo páté místo. O bronzovou příčku se utkal Hrádek a Žížeň. V tomto zápase se ukázala zkušenost a vytrvalost starších hráčů Žížně, na druhé straně odevzdaný výkon výběru hráčů z Hrádku. Když lovil Hrádecký golman míč ze své sítě již po páté, bylo o bronzovém vítězi rozhodnuto.

A jsme ve FINÁLE. Pamětníci fotbalových turnajů by si jistě vzpomněli, kdy SAP naposledy bojoval ve finále, respektive kdy se stal jejím vítězem. Bylo to před 13-ti lety vážení, v roce 1997. Již před finálovým zápasem se mezi fanoušky mluvilo o tom, že to letos po třinácti letech klapne a SAP zvítězí.

p7101458--1024x768-.jpgPíšťalka rozhodčího Ládi Čecha zahájila onen důstojný zápas SAP Stvolny versus POKÉMON Nečtiny. Napjaté finálové utkání v sobě neskrývalo nervozitu. Obě mužstva hrála opatrně, spíše vyčkávala na chybu soupeře. Stvolenští se v tomto zápase dostali třikrát do velké šance při přečíslení dva na jednoho, ale v koncovce zklamali. Nikdo nechtěl taktizovat a hrát na remízu ale na konci druhé poloviny už to tak vypadalo. Jenže nechyběly tři minuty do konce a přišel Stvolenský úder. Tomáš Petrů vybojoval míč po chybě Nečtinského Bolka a ocitnut sám před golmanem, proměnil svůj jediný avšak nejdůležitější gól turnaje. Výhra 1:0, radost, nadšení a vůbec vše co ke slávě vítězů patří, se dá těžko popsat, snad jen částečně zachytit na fotografiích. Po třinácti letech se tak Stvolenské amatérské partě povedl urvat kus úspěchu, na který je hrdá celá obec.

p7101510--1024x768-.jpgSluneční kotouč už pomalu zacházel za kostel, když obrostlý parket „urvaných“ sportovců čekal na slavností vyhlášení, které v zápětí provedl hlasatel turnaje společně se zástupci SDH Stvolny. Pitné a chutné ceny byly rozdány společně s poděkováním za slušné chování v průběhu celého dne a s přáním hezké zábavy byla sportovní část dne považována za ukončenou. V tuto chvíli byl vhodný časový prostor na návštěvu pivních napáječek a krmných stolů. Z reproduktorů se již ozývaly ladivé tóny osvědčené kapely z okrskové soutěže PROCHÁZKA BAND a to bylo znamení, že brzy začne slibovaná zábava. Táta se synem to velice slušně rozbalili, parket nezůstal dlouho prázdný a proto palec nahoru těmto muzikantům.

p7101507--1024x768-.jpgI pro letošní rok nemohli pořadatelé návštěvníkům akce odepřít soutěžní vsuvku během zábavy, přetahovanou lanem. 8 přihlášených družstev bylo nalosováno do dvojic proti sobě a pavoukovým systémem se tahalo až do poslední finálové dvojice. Kdo by si vsadil na družstvo velkých a silných chlapů z České Doubravice, určitě by neprohrál. Tito ramenáči za značné podpory alkoholických nápojů a přihlížejících fandů hravě přetáhli fotbalové družstvo FC Gumy, právem sklidili aplaus a ceny pro vítěze.

p7101518--1024x768-.jpgVečer skvělé hudby a tance se chýlil ke konci kolem druhé noční. Kytarista Procházka se nestyděl nám sdělit jistý fakt, že nikdy neměl na svých vystoupení takhle nabitý parket ve dvě v noci jako ve Stvolnech, čímž udělal radost sobě i samotným pořadatelům akce. Poslední světla se samozřejmě zhasínala až ve výčepu a to když už měli opravdu dost i ti největší držáci. Poslední hlouček lidí se rozešel s přáním dobré noci kolem čtvrté.

 

 Závěrem patří uznání sponzorům a hlavně povinnost jim poděkovat za podporu akce. Vážíme se jejich zájmu o tuto tradiční Stvolenskou akci stejně jako zájmu všech co se přišli do Stvolna podívat, zasportovat si a bavit se. Stvolenští fotbalisté si tento rok budou jistě dobře pamatovat, po dlouhých třinácti letech okusili nápoj z poháru vítěze, zasloužené ovace. Děkujeme a příští rok s největší pravděpodobností 9. července 2011 zase ahoooj....

 

 

p7101494--1024x768-.jpg

 

Sponzoři akce:

SDH Stvolny, JIMIRO s.r.o., MS Střela Stvolny, Město Manětín, Moštárna Stvolny, Lovecký klub Hubert, DTM Manětín, Krušovice, Hostinec U Eretů, Plzeňský TEN Expres, Kadeřnictví Šimandlová, Stavpartner Plzeň, Penzion U Kaprů, ČRS MO Manětín, Manětínské uzeniny - Vl. Jirgl, Žihelský statek a.s., Odborový svaz při ŽS, Česká pošta, Bech Akku Power baterie s.r.o., RedBull.

 


Celkové umístění:

1. SAP Stvolny
2. POKÉMON Nečtiny
3. ŽÍŽEŇ Manětín
4. Hrádek
5. Česká Doubravice
6. TORNÁDO Vladměřice
7. SLZA Štichovice
8. FC Gumy

 

 

1994 – Kometa Manětín
1995 -  Kometa Manětín
1996 – SAP Stvolny
1997 – SAP Stvolny
1998 – Česká Doubravice
1999 – Česká Doubravice
2000 – Česká Doubravice
2001 – Kometa Manětín
2002 – Česká Doubravice
2003 – Česká Doubravice
2004 – POKÉMON Nečtiny
2005 - POKÉMON Nečtiny
2006 – Česká Doubravice
2007 – Česká Doubravice
2008 – ŽÍŽEŇ Manětín
2009 – ŽÍŽEŇ Manětín
2010 - SAP Stvolny


více fotografií zde...

 

Nejlepší golmani turnaje: Dušan Čejka, Roman Taut

Rozhodčí turnaje:
Ladislav Čech, František Šimek


Historičtí vítězové turnajů