Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stvolny cup 2011

4. 8. 2011

     Kdo se zastavil druhou prázdninovou sobotu ve Stvolnech, jistě nelitoval. Pořadatelé připravili již 18. ročník turnaje v malé kopané včetně kompletního servisu  za doprovodu  velice hezkého počasí. 
 p7090882--1024x768-.jpg     Fotbalovému turnaji předcházela jedna nemilá událost a to havárie vodovodního potrubí jejíž následky značně zkomplikovaly pořadatelům prostorové možnosti hrací plochy. Hřiště se tak muselo zkrátit o pár metrů, očekával se tedy hodně rychlý fotbal. Vojenský stan byl letos přesunut pod hřiště a na „hlavní scéně“ se vyjímal prostorný, vzdušný a prosvětlený stan mikroregionu,  jehož využití oproti stvolenskému „meši“ dosahuje mnohem lepšího komfortu. Další novinku si přichystali pořadatelé hlavně pro milovníky točené zmrzliny, výborná zmrzlina z Opočna (vanilková, jahodová) byla k dispozici po celý den. I v kiosku s občerstvením byl rozšířen sortiment díky pořízení nového výkonného plynového grilu. Grilovaná kuřata, kuřecí steaky, krkovice, žebra na grilu, klobásy, bramboráčky, kukuřice na grilu, hranolky…velice slušná nabídka.
     Pojďme k fotbalové části dne. Začátku akce se ujal zkušený moderátor a zasloužilý člen SAPu Vladislav Maršán, turnaj oficiálně odstartoval přivítáním hostů a pozváním kapitánů družstev k losování. Herní systém se neměnil oproti loňskému roku, los dopadl takto:

Skupina A:
Chyše
SAP Stvolny
Pokémon Nečtiny
Žížeň Manětín

Skupina B:
Tornádo Vladměřice
Slza Štichovice
Česká Doubravice
Kelti Hrádek

 p7090913.jpg    Do rukou se kapitánům dostaly rovněž upravené propozice, ve kterých bylo nově nastaveno pravidlo akumulovaných faulů a zákaz skluzů. Tato úprava měla zamezit výskytu značného množství faulů na nepříliš pohodlném hřišti, což se osvědčilo. Na druhé straně jsme byli svědky několika hrubých faulů, které se objevily hlavně ve skupině A,  přezdívané skupinou smrti.   
     První zápas této skupiny proti sobě postavil SAP a Pokémon Nečtiny. Oba týmy měly na svých soupiskách aktivní fotbalisty, nedal se tedy dopředu konstatovat papírový vítěz. SAP si vybral v tomto zápase štěstí na proměněné šance, Nečtinští to měli zas naopak. První branku SAPu vstřelil po individuální akci L. Lejsek, další povedená střela do odkryté brány z kopačky T. Petrů. Tento mladý fotbalista se trefil ještě jednou, skóroval i D. Kunt a R. Vandrovec. Velké šance Nečtin většinou skončily na brankových konstrukcích a proto se Nečtinští museli smířit s prohrou 5:1.
     Ve druhém zápasu si to SAP rozdal se žížní, nikoliv v kiosku s občerstvením, ale na hřišti. ŽÍŽEŇ hrála důrazný fotbal, který doplnila několika povedenými střelami . I přes vyrovnaný výkon obou celků se nakonec podařilo třikrát skórovat manětínským rivalům a pouze jednu branku domácích vstřelil D. Kunt. Se závěrečným hvizdem odcházel ze hřiště domácí SAP mírně rozladěn. SAP – ŽÍŽEŇ 1:3.
dscf3278.jpg     Na odpoledne přichystali pořadatelé pro návštěvníky překvapení z nebe. Na dobrou půlhodinku vystřídali fotbalisty parašutisté, kteří se postupně snášeli z oblak. Celkem 14 borců vyskákalo z letadla a prohánělo se na obloze několik vteřin. Tři z nich si troufli ukázat svoje „přistávací manévry“ přímo mezi návštěvníky na fotbalové hřiště, ostatní se snesli na nedalekou louku. Velice šťavnatá podívaná  byla navíc okořeněna letovým manévrem samotného výsadkového letadla.  A pokračovalo se dál ve fotbalovém klání.

     V posledním našem zápasu ve skupině se poprvé v historii fotbalových turnajů ve Stvolnech představilo mužstvo z Chyše. Na nováčka turnaje si tito fotbalisté na aerodynamický povrch velice rychle zvykli a navíc přidali rychlou hru s několika vyostřenými souboji. S tím si ale SAP poradil a nenechal se zatlačit. Konečný výsledek 4:3 (branky 2x L. Lejsek, T. Petrů, P. Maršán) poslal domácí SAP do semifinále, kde narazil překvapivě na TORNÁDO Vladměřice, jež předvádělo během turnaje velice pěkný kombinační fotbal. Svižné tempo semifinálového p7091018--1024x768-.jpgzápasu přineslo 2 branky na každé straně, za Stvolny skóroval D. Kunt a R. Vandrovec a tak došlo na penaltový rozstřel  aneb zkouška nervů. Po dvou provedených kopech na každé straně bylo stálo vyrovnáno (1:1). Třetí penaltu Tornádo neproměnilo a k míči se postavil domácí fotbalista R. Vandrovec, který  s klidem umístěnou placírkou k tyči poslal míč za zády Vladměřického golmana -  SAP postoupil do finále.
     Druhé semifinále sehrála Doubravice se Žížní, i tady se rozhodlo v penaltových rozstřelech, ve kterých byla lepší Doubravice.
     Finále SAP – Doubravice se odehrálo v přátelském duchu, SAP strhl vedení na svojí stranu hlavně díky pohotové a přesné střelbě na branku. Skóroval L. Lejsek, T. Petrů, J. Petrů a R. Vandrovec. Konečný stav 4:1 pro domácí – senzace.  Stvolny tak dokázaly obhájit loňské vítězství a právem jp7091052--1024x768-.jpgim patří všechna čest a uznání.  Za zmínku a za pozdvihnutí stojí určitě fotbalý výkon TORNÁDA, které letos vybojovalo krásné třetí místo.

     Tropický den se přehoupl k večernímu času, následovalo vyhlášení  a pozvání k večernímu programu, o který se postaralo hudební duo Procházka BAND. K poslechu a tanci se hrálo do půl čtvrté.

     Pořadatel SDH Stvolny děkuje všem, kteří přišli podpořit fotbalový turnaj ve Stvolnech a slibuje, že příští rok (14. 7. 2011) přichystá opět hezký den plný sportu a zábavy. Velké poděkování patří všem níže uvedeným sponzorům.

 

Umístění družstev:
1. SAP Stvolny
2. Česká Doubravice
3. TORNÁDO Vladměřice
4. ŽÍŽEŇ Manětín
5. POKÉMON Nečtiny
6. SLZA Štichovice
7. CHYŠE
8. KELTI Hrádek
 
Nejlepší Střelec :   J. Plachý
Brankář turnaje :  M. Ščerbák
 
Sponzoři turnaje:
SDH Stvolny, Město Manětín, MS – Střela Stvolny, Moštárna Stvolny, Jimiro s.r.o. Kralovice, Lovecký klub Hubert, ZDV Štichovice, Elektro Michal Moule, Žihelský statek a.s., Obec Nečtiny, Zámecký pivovar Chyše, Restaurace „U Eretů“, Odborový svaz při ŽS, Pivovar Krušovice, Pizzerie Manětín, Zámecká restaurace Manětín, Penzion „U Kaprů“ Nečtiny, K. Hart – Rabštejn, Hospoda na hřišti „Vejrovna“ Nečtiny, BOZP služby – Hoskovský Radek, TEN Expres.  

p7091035--1024x768-.jpg 

 

Náhledy fotografií ze složky Turnaj Stvolny 2011