Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj o pouťový koláč v Nečtinech 2007

22. 7. 2007

      Při příležitosti pouťových oslav pořádal TJ Sokol Nečtiny v neděli 22. 7. 2007 fotbalový turnaj v malé kopané, který se hrál na umělém povrchu. Letos to byl již druhý ročník a samozřejmě SAP u takovéto sportovní události nesměl chybět. Celá sportovní událost odstartovala již ve 12:00 rozlosováním. Složení mužstev bylo velmi "nabité", v každém družstvu bylo možno najít několik dobrých fotbalistů. Bylo zřejmé, že diváci uvidí pěkné fotbalové momenty.

Skupina A
Staří psi, Jack team, Hospoda Nečtiny, Krsy

Skupina B
SAP Stvolny, Pokémon Nečtiny, Schwabhausen, Spojené Emiráty

      Systém stejný jako ve Stvolnech, tedy ve skupinách každý s každým. Hrálo se 1x10 min v základní části, 2x7 min v semifinále a 2x10 min finále. Za vyhraný zápas 3 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů. Turnaj pískal kvalifikovaný rozhodčí Láďa Čech a dlouholetý zasloužilý člen TJ Sokol Nečtiny František Bejvančický.  Ze základních skupin postupovali 2 týmy, kteří si zahráli semifinále hracím systém A1-B2, B1-A2. 
Skupina B byla považována za skupinou smrti avšak průběh zápasů probíhal velice nečekaně. Cesta pro Stvolny začala utkáním s Emiráty. Tento zápas patřil spíše seznámení se s terénem. Obě mužstva hrála velmi opatrně, tomu nasvědčoval i výsledek vyrovnaného utkání. Stvolny-Emiráty 0:0.
Ve druhém zápase základní části se utkali Stvolenští s německým mužstvem ze Schwabhausenu.  Němci měli sice hezké dresy, ale s fotbalem to bylo horší. Dělali především chyby v obraně, nebyli dostatečně důrazní a když jo, tak jen za pomocí faulů. Chyby trestal a Radek Vandrovec a Lukáš Lejsek. Stav 2:0 pro SAP.
V této fázi turnaje měli Stvolny a Pokémoni zajištěný postup do semifinále. Otázka zněla, kdo z jakého místa bude postupovat. Tu vyřešil třetí zápas základní části Pokémon - Stvolny. Nasazení obou týmů do hry bylo velké, objevovali se momenty rivality. Diváci se však branek nedočkali a proto se mužstva podělila po bodu.
SAP tedy postupoval do semifinále z prvního místa a vývoj turnaje mu přidělil fotbalisty z Krs. Druhý boj v semifinále sehráli Staří psi s Pokémony. Staří psi sehráli vyrovnanou partii z Nečtinami, ale když se rozhodovalo o postupujícím při závěrečných penaltách, Pokémoni měli blíže. Porazili tak "o chlup" Staré psy a čekali, kdo se vlastně stane jejím finálovým soupeřem. Tím se stali Stvolny, které nastoupili do semifinále velmi odvážně a chytře si poradili se svým soupeřem. Kombinačně rozehrávali ze zadu a snažili se hrát na rychlé protiútoky. To se jim vyplatilo a zaslouženě vyhráli 3:0. Branky dával 1x Tomáš Petrů, 2x Lukáš Lejsek. Stvolenští borci se tak mohli  těšit na vysněný finálový zápas, na který před turnajem nikdo z  týmu  ani  nepomyslel. 
Domácí Pokémoni nastoupili na finálové klání s jednoznačnou jistotou zápas vyhrát. Stvolenští nasadili do finálového zápasu pozvolné tempo , avšak důrazné zejména v ofenzivě. Naděje Nečtinských se začali rozplívat již v první polovině hry, kdy přes hrubou chybu brankáře tento tým obdržel kuriózní branku. Velkou zásluhu na tom měl Láďa Maršán, který centroval z obranného pásma dlouhý balon před branku na Martina Jírů, který pohybem své statné postavy oklamal brankáře tak, že míč putoval vesele po své ose do branky aniž by ho někdo nikterak zbrzdil.   Pokémoni po této situaci poněkud znejistili a začali více atakovat Stvolenskou branku. To ale nahrávalo do karet útočníkům SAPu, kteří opět hráli na rychlé protiútoky. V druhé polovině zápasu se úsilí Pokémonů zvýšilo natolik, že obránci zapomínali na zadní vrátka. Toho samozřejmě využívali Stvolenští a skórovali hned dvakrát. Poprvé v tomto zápase se trefil Lukáš Lejsek, jeho střela z velkého vápna mířila k tyči. O poslední branku tohoto zápasu se postaral opět Lukáš Lejsek ve spolupráci s Láďou Maršánem. Branka byla po nádherné přihrávce přes celé hřiště umístěna za zády brankáře hlavou, navíc míč prošel golmanovi mezi nohama. Ke konci zápasu už Pokémoni působili poněkud odevzdaně.  S konečným stavem 3:0 pro SAP si podali soupeři ruce a Stvolny tak mohli oslavovat nečekané vítězství na turnaji.
Všichni hráči SAPu si tohoto vítězství nesmírně váží nejen díky krásným cenám, které obdrželi od pořadatelů, ale hlavně díky dobrému pocitu a potěšení ze hry. Velkou zásluhu na vítězství měl v tomto případě dobře sestavený mančaft.
Většina osazenstva týmu včetně fanoušků pak po turnaji s radostí vychutnávala lahodný mok plzeňského sládka a naslouchala hudebníka p. Straku, který se staral se svojí kapelou o poslechovou  a taneční spokojenost návštěvníků po celý zbytek pouťových oslav.


Hvězdná sestava SAP v Nečtinech (foto z leva):
Martin Jíra, Tomáš Petrů, Láďa Lejsek, Honza Petrů, Láďa Maršán, Lukáš Lejsek

(na fotografii chybí Radek Vandrovec a Dušan Čejka - brankář)

Obrazek

více foto ve fotogalerii