Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská okrsková soutěž v Hrádku 2008

18. 5. 2008

Každým rokem se konná hasičská okrsková soutěObrazekž, na které většinou Stvolenští hasiči v posledních letech nechyběli. Letošní soutěž si rozhodně nechtěli nechat ujít, protože její organizace připadla sousednímu SDH Brdo-Hrádek-Vysočany. Je třeba říci, že roli pořadatele zvládli na výbornou. Nejen že "objednali" vyhovující počasí nejen pro závodníky, ale celkově soutěžní den proběhl velice hladce bez sebemenších komplikací. 
    

 

 

Obrazek     SDH Stvolny přijel na soutěž v dobré pohodě. Po nástupu všech jednotek SDH si velitelé družstev vylosovali pořadí, ve kterém budou soutěžit. O pravidlech není zde třeba se rozepisovat, vzhledem k tomu, že tyto stránky navštěvují většinou znalci v oboru. Za zmínku stojí určitě menší změna v pravidlech. V předchozích letech se nejlepší čas ze štafety (2 pokusy) sčítal s časem požárního útoku a výsledný čas byl výchozí pro určení celkového umístění v soutěži. Letos bylo hlavním kritériem pro hodnocení umístění v obou disciplínách, ze kterých se udělalo průměrově celkové umístění. Dalším rozhodujícím kritériem v případě shodnosti umístění více družstev byl celkový součet časů štafet a PÚ.


     Štafety rozběhli Stvolenštví v prvním pokusu celkem nadějně s dobrýmObrazek pocitem do druhého pokusu, který bohužel přinesl menší technické nedostatky a tím pádem horší čas. I tak se ale "Stvoleňáci" dokázali podpořit do požárního útoku, které mohlo mnohé změnit. Je třeba říci, že štafetové disciplíny nikdy nebyly silnou zbraní hasičů ze Stvolna, napovídá tomu nedostatečná tréninková příprava. Nicméně na druhou stranu jsme byli svědky v Hrádku i nepodařených pokusů a to mnohem zkušenějších hasičů.
    

Obrazek     Zhruba kolem třetí odpolední se odstartoval první požární útok. Pozornost fanoušků si stoprocentně vyžádala družstva žen (domácí a SDH Vladměřice). Vysokým "chlapským" nasazením a dámskou elegancí uchvátila všechny přihlížející. Jen škoda, že se zůčastnila pouze 2 družstva. Měli bychom proto nabádat ženy v řadách SDH Stvolny, aby si vzali s těchto statečných hasiček příklad či inspiraci a založili tak další družstvo žen. 

      Za vyzdvihnutí stojí určitě výkon družstva SDH Mezí. Tito sympatičtí a odvážní chlapíci odvedli skvělou práci se strojem PS 8, který se na soutěžích vidí velice zřídka a mnozí by tento stroj zařadili spíše do hasičského muzea. 
    

     Stvolenští s pořadovým číslem 11 poměrně sebevědomě nastoupili na scénu.Obrazek Každý věděl co má dělat, rychlá příprava, čekání na praporek a hvizd velitele....tepovka kolem 140, hra nervů ale stále úsměv na tvářích. Odstartováno....
Jak to nakonec dopadlo? 
     Žádná sláva, menší problémy na trojáku (vypadnutá "B" hadice), ale útok dokončen. Čas první od konce. Menší zklamání u samotných členů hasičského družstva, velká podpora od fanoušků. Bohužel i takové momenty jako je vypadlá hadice, rozhodne o celé soutěži.


     ObrazekŠtěstí i smůla, chcete-li zdar či nezdar, neodmyslitelně patří k tomuto požárnímu sportu. Tentokrát si smůla vybrala hasiče ze Stvolen. Ti ale pevně věří v to, že se ono potřebné štěstíčko na ně usměje příští soutěž a dokáží tak všem, že nepovedený požární útok v Hrádku je ztracenou minulostí. 
     Co k tomu ještě říci? Každý neúspěch většinou plyne z nějakých chyb. Je jisté, že do další soutěže získali Stvolenští bonus v podobě poučení a to dělá družstvo více zkušeným. 

    Po slavnostním vyhlášením výsledků se všechna nastoupená družstva rozloučila hasičským ZDAREM a vydala do blízkých krčem rehabilitovat své emoce.
     

Obrazek

 více fotografií ve fotoalbu