Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská okrsková soutěž v Manětíně 2009

2. 6. 2009

ObrazekHasičská okrsková soutěž se uskutečnila 30. 5. 2009 v nedalekém Manětíně na letišti. Vzhledem k tomu, že nikdo neměl zájem převzít pořadatelské žezlo po Hrádku, muselo se pro tentokrát organizačně improvizovat. Do role pořadatelů se tedy vložila všechna účastněná hasičská družstva z okrsku a společně tak vytvořila vyhovující podmínky pro uspořádání soutěže.  

Samotná soutěž začala cca v 10:00 hod. slavnostním nástupem, seznámením s průběhem soutěže a losováním o pořadí. Startovní listina zaznamenala 10 družstev mužů a 2 družstva žen. Stvolny si vylosovaly pořadové číslo 3. Pravidla i průběh soutěže se neměnily oproti loňskému okrsku v Hrádku. Pro osvěžení paměti snad jen dodat, že se nesčítal čas štafety a útoku, nýbrž se průměrovalo pořadí z těchto disciplín.
ObrazekPrvní pokus štafety se Stvolenským nepodařil, poněvadž se nešťastně rozpojily koncovky na třetím úseku u trojáku a na posledním úseku se prozměnu proběhl štafetový kolík po trávě. O to větší pozornost byla věnována druhému pokusu, který Stvolenští zvládli na výbornou, myšleno v rámci svých možností. Čas 76,53. Čtvrtým místem ve štafetě si Stvolny vytvořily poměrně slušný základ. Požárním útokem nejprve prošly obě družstva žen, Brdo-Hrádek a Vladměřice. Ženy z Brda-Hrádku zaválely a vrátily tak porážku z loňska Vladměřickým hasičkám. Ženy ze Stvolna se ještě zatím neskompletovaly a tak budeme doufat, že si již brzy budeme moci zafandit našim bojovnicím právě na hasičské soutěži.
ObrazekPožární útoky všechny jednotky zdárně dokončily, rozhodovaly však časy. Stvolenští hasiči vložili do příprav na tuto disciplínu větší úsilí než tomu tak bylo před minulými soutěžemi a to se jim vyplatilo. Tak trochu se potvrdilo pravidlo „těžce na cvičišti, lehce na bojišti“. Povedený útok se pyšnil časem 33,47 a vymrštil je tak na třetí místo v této discíplíně. Celkové pořadí vykreslilo Stvolnům krásné 2. místo a zajistilo postup do okresního kola. Toho se ale Stvolny nezúčastní, poněvadž se v tomto termínů koná tradiční fotbalový turnaj ve Stvolnech.
ObrazekDvakrát se podařilo Stvolnům vybojovat 2. místo na hasičské soutěži. Jednou to bylo na soutěži v Chyši (asi před pěti lety) a podruhé nyní v Manětíně na okrsku. Radost z pěkného umístění hasiči neskrývali, při příjezdu do své obce upoutali pozornost většiny občanů „vítěznými“ gesty a troubením J
, ve večerních hodinách pak oslavovali v KD.
Stvolenští hasiči na konci soutěže v Manětíně pochopili, že všechny ty přípravy a nácviky ve Stvolnech měly svůj smysl. A protože štěstí přeje připraveným, nemohlo to skončit pro Stvolny jinak než dobře J.  Možná příčina onoho pěkného umístění byla ta, že se Stvolny nesnažily urvat za každou cenu první místo či postup do okrsu, ale upřednostňovaly bezchybné provedení štafety a dokončený útok ve „svižném“ tempu.  
Pořadatelské právo pro hasičskou okrskovou soutěž v roce 2010 si vzalo SDH Stvolny. Hasiči ze Stvolna udělají všechno proto, aby uspořádali soutěž na perfektní úrovni a také minimálně zopakovali výkon v požárním sportu z Manětína.

Umístění ostatních jednotek:

Obrazek

 

Takto dopadla tipovací soutěž :

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

více fotografií ve fotoalbu