Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská okrsková soutěž ve Štichovicích 2012

 

Štichovická louka ožila v sobotu 26. 5. 2012. Místní hasiči totiž uspořádali hasičskou okrskovou soutěž, jejíž zahájení provedl nástupem všech zúčastněných sborů starosta okrsku Roman Viták. Ve 13:30 se vedoucí družstev u losování dozvěděli  svá startovní čísla a nic nepřekáželo tomu, aby mohl začít první rozběh štafety, kterého se ujmuli hasiči z Manětína.

SDH Stvolny svůj první štafetový pokus zvládnul časově velice slušně, avšak mávnutím červeného praporku na třetím úseku se tento rozběh řadil mezi nekvalifikované. Rozhodčímu totiž neunikla pozornost při nespojení štafetového kolíku a jak už je zvykem u Stvolenských hasičů, muselo se vsadit vše na druhý a poslední rozběh.  Ten se ale podařil a s časem ……. Se z toho nakonec vyklubalo průběžné 4. místo.

Zajímavou a přínosnou změnou pro okrskovou soutěž byla společná dohoda všech sborů na použití jedné požární stříkačky pro celý den. Částečně se tímto srovnaly podmínky všech soutěžících a s velkým nadšením všichni přihlížející očekávali vyrovnané  souboje. Všechny sbory dokončily požární útok, což je v přeneseném významu do praxe pro sbory dosti důležité.

V požárním útoku se předvedla i 4 družstva žen. Když se startovním číslem 3 pro SDH Stvolny nadešla chvíle pro přípravu hasičské výzbroje na základně, stáhnul se kolem hlouček Stvolenských fandů, aby podpořil toto sympatické družstvo.

Odstartováno, přesun k základně a rychlou práci u stroje si přístojící fotografové neodpustili zachytit na svých elektronických miláčcích. Když se pominou drobné komplikace (přisávání vzduchu) u spoje savců, tak byl útok s časem 33,09 považován za zdařilý.

 Jak si vedli ostatní aneb postřehy přihlížejících:

Štafety:
- zajímavý průlet nad kladinou hasiče z Křečova, který snad překonal světelnou rychlost, na druhou stranu poněkud ostudný a nepohledný výkon hasiče z Nečtin při zmáhání kladiny.

Požární útoky:
- všechny útoky žen sklidily právem velký obdiv
- předchozí  4 roky se podařilo Stvolnům umístit se před největším rivalem – SDH Brdo Hrádek, ale tento okrsek to bohužel nevyšlo

Organizace soutěže:
- velmi dobrá příprava zázemí a podmínek jak pro soutěžící tak pro diváky
- široký výběr sortimentu občerstvení pro děti
- slabší provoz u kisoku s občerstvením (klobásy, maso)

Složení SDH Stvolny

Požární útok:

Lukáš Lejsek – savce (koš)
Ladislav Lejsek – savce (spoj)
Dušan Čejka – stroj
Ondřej Šťastný  – B
Stanislav Roth – rozdělovač
Roman Tichý – C
Tomáš Kufnner – C

 

Štafety

R. Tichý 2x
S. Roth 1x, L. Lejsek 1x
T. Kufnner 2x
O. Šťastný 2x