Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská okrsková soutěž ve Zhořci 2011

12. 6. 2011

dscf3047--1024x768-.jpg
Hasičská okrsková soutěž se letošním rokem (11. 6. 2011) nesla v duchu oslav 65. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Zhořci, u které samozřejmě nesměli Stvolenští hasiči chybět. Nadšení z účasti v této soutěži bylo veliké už jen z důvodu, že se provedl kompletní servis na naší požární stříkačce včetně zvýšení jejího výkonu a očekávalo se, jak si s upravenou mašinou poradíme. Nebudeme předbíhat a začneme nejdříve u čísel. Zúčastnilo se celkem 14 družstev mužů a 5 družstev žen. Tradičně se rozbíhaly štafety, Stvolny si vylosovaly pořadové číslo 12 a tak měly dost času si v klidu prohlédnout zdárné i nepovedené pokusy. A už je to tady, odstartovala se naše štafeta.

dscf3035--1024x768-.jpgPrvní úsek zvládl Roman Tichý bravurně, čas na tomto úseku 14s ho řadil mezi nejlepší. Slabší už byla předávka, kdy kolík upadl na zem ale pořád dobrý, Dominik Kvěch zabral a chybku časově dotáhl. Bohužel na třetím slibně rozběhnutém úseku si Tomáš Kuffner zapomněl připravit rozdělovač pro štafetky a tak připravenému Standu Rothovi na čtvrtém úseku nezbývalo nic jiného než si sundat helmu a vrátit pásek SDH Mezí. Neplatný pokus nás dostal mírně do rozpaků a dost jsme znejistili. Nezbývalo nic jiného než se soustředit na druhý štafetový běh a zachránit zaváhání. To se díky bohu povedlo, ve složení Roman Tichý, Lukáš Lejsek, Tomáš Kuffner a Standa Roth se dosáhlo na třetí nejlepší štafetový čas v celé soutěži.

dscf3046--1024x768-.jpgPožární útoky žen se postaraly o pěknou podívanou přihlížejích. Ženy předvedly srovnatelné výkony jako družstva mužů a proto mají náš obdiv (obě kategorie soutěžily na 2 B hadice). Škoda jen, že se této soutěže nezúčastnily hasičky ze Stvolna, kterým se nepovedlo zkompletovat družstvo. Ženy ale přislíbily účast na příští soutěži, tak doufejme že se tato slova naplní. Přeskočme 11 požárních útoků mužů, kde jsme byli svědky rovněž vyrovnaných výkonů a pojďme na útok SDH Stvolny ve složení od kádě: Lukáš Lejsek, Ladislav Lejsek, Petr Maršán, Roman Tichý, Stanislav Roth, Dominik Kvěch, Tomáš Kuffner. Před mávnutím praporku na startovní čáře jsme všichni věděli, že když se povede dobrý útok, je šance si udržet již průběžné třetí místo. Rozběhnuto…Dobrá práce u savců, spolehlivá mašina s neméně spolehlivým strojníkem Petrem Maršánem, který si poradil s tímto novým přiděleným postem jako zkušený mazák, rychle roztažené hadice od mašiny až po terče. A prásk ho…vypadnutá koncovka před rozdělovačem…společným úsilím strojníka a Standy u trojáku se nakonec povedlo našroubovat hadici a dotáhnout útok do konce.  Analýza problému – zakroucená hadice před rozdělovačem nebo nedotažená koncovka B hadice do rozdělovače. Obrovská možnost umístit se na bedně se tak najednou rozplynula jako duha na obloze a zbývalo už jen čekat na poslední dva útoky a na propočtení konečného pořadí. I přes nepovedený útok se dá považovat 7. místo pro SDH Stvolny za dobrý výsledek. 
Po vyhlášení výsledků, předání cen a oficiálním ukončení hasičské části dne pozvali pořadatelé všechny účastníky k tanečnímu parketu kde vyhrávala po celý den kapela MM Music. Kolem osmé hodiny jsme se vydali s rozpačitými zážitky ke svým domovům. Závěrem informace o příští okrskové soutěži, která se bude konat u vítězů dnešní soutěže, ve Štichovicích.
    

Kompletní výsledky a spousta fotografií ze soutěže najdete ve fotogalerii…


 

dscf3089--1024x768-.jpg


 

 

Náhledy fotografií ze složky Hasičská okrsková soutěž Zhořec 2011