Jdi na obsah Jdi na menu

Hasičská soutěž v Újezdě - 2010

2. 11. 2010

2010_08-025--1024x768-.jpgDne 1.8.2010 pořádal SDH Újezd při příležitosti oslav 110. výročí založení tamního sboru soutěž v hasičském sportu. Pořadatelé přípravu nepodcenili, na louce pod místním koupalištěm připravili dráhy pro soutěž a zázemí pro diváky a fanoušky. Poprvé zde byl postaven multifunkční stan, který zakoupil Manětínsko-nečtinský region pro pořádání podobných společenských a kulturních akcí. Akce začala ve 13:00 hod., úvodní slovo měl Ing. Jan Kronďák, který prohovořil k historii SDH Újezd a zahájil samotnou soutěž. K samotné soutěži se přihlásilo devět mužských družstev a dvě mužstva žen. Za SDH Stvolny soutěžilo družstvo ve složení požárního útoku: Smutný Milan, Lejsek Ladislav, Čejka Dušan, Šťastný Ondřej, Kufner Tomáš, Kvěch Dominik a Roth Stanislav.
2010_08-082--1024x768-.jpgNejprve soutěžící absolvovali dle vylosovaného pořadí požární útok, každé družstvo dvakrát. Útok nejlepším časem vyhrálo družstvo Štichovic, druhé místo obsadilo družstvo Zhořce a krásné třetí místo SDH Stvolny, když se počítal lepší čas ze dvou možností.
Po požárních útocích družstva soutěžila ve štafetě. Tu pořadatelé připravili netradiční, skládala se ze šesti úseků po 4O metrech. Štafetu každé družstvo absolvovalo v počtu pěti mužů, když všichni museli proběhnout všechny úseky.
1. úsek družstvo jen proběhnutí a jeden člen si nesl štafetky a proudnici,
2. úsek musel štafetky spojit, připojit ke zde připravenému trojáku, zapojit proudnici a na konci úseku ji odpojit,
3. úsek na jeho počátku měla připravené dvě savice a sací koš, které družstvo muselo spojit, ale zároveň každý člen musel proběhnout na počátku úseku položenými pneumatikami a spojené savice s košem pak protáhnout ve druhé třetině úseku postavenou železnou obručí,
4. úsek na počátku připravený vozík, na ten mužstvo položilo spojené savice a ty muselo mužstvo vyvézt na konec úseku
5. úsek na počátku připravené dva požární žebříky, ty museli členi chytit všichni najednou mezi sebe a proběhnout celý úsek (členi museli sladit krok a mnohdy to byly zajímavé situace)
6. úsek na počátku nosítka, na ty jeden člen lehl a ostatní ho vynesli do 2/3 úsek a pak doběh do cíle.
Dlužno dodat, že štafeta se běžela střídavě z kopce a do kopce s dosti velkým převýšením a tak to byl pěkný záběr pro všechny soutěžící, ať mladé či starší.

2010_08-193--1024x768-.jpgKaždé mužstvo mělo dva pokusy, pokud chtělo. Naše družstvo SDH Stvolny běželo poprvé ve složení Čejka Dušan, Šťastný Ondřej, Roth Stanislav, Kvěch Dominik a Kufner Tomáš. Čas měli pěkný, čtvrtý z devíti. Druhé kolo mužstvo běželo ve složení Lejsek Ladislav, Smutný Milan, Maršán Vladislav ml., Roth Stanislav a Kufner Tomáš. Toto družstvo se po shlédnutí předešlých štafet připravilo řádně takticky, rozdali si úkoly a nebýt zaváhání a zazmatkování ve šroubování závitu savic Vládi Maršána, mohl být čas lepší než výsledný ( vteřinu lepší než naše prvá štafeta), kterým tato štafeta obsadila celkově třetí místo, za vítěznou štafetou Štichovic a Nečtin.

Autor příspěvku : Vladislav Maršán ml.