Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská okrsková soutěž v Křečově 2007

14. 11. 2007

        Dobře zorganizovaná soutěž v režii Křečovských hasičů se uskutečnila za příznivého počasí na louce za obcí Křečov 2. června 2007  v odpoledních hodinách. Atmosféra byla velice příjemná a bojovná. Soutěžilo se totiž o postup do okresního kola, které předem slibovalo mnohem kvalitnější klání mezi mužstvy a ještě větší nasazení.
        Klasické štafety probíhaly ve dvou pokusech, které se nesčítaly jak bývá zvykem ale byl započten lepší čas do dalšího dění. Famózní výkon odvedli hasiči z Manětína a Štichovic, kteří se dokázali dostat pod 70-ti sekundovou hranici. Pro SDH Stvolny nejsou štafety zrovna silnou stránkou, napovídá tomu i výsledková listina. Navíc druhý pokus nebyl kvalifikován z důvodu nedokončení štafetového útoku. Jeden z hasičů (M. Jíra) jaksi usnul na Vavřínech a nestihl se připravit na předání štafetového kolíku. Teď už se tomu hasiči ze Stvolen smějí, ale v tu chvíli byla taková školácká hrubka opravdu na zabití. :-)
       Po štafetách se Stvolny drželi na průběžném sedmém místě.Věděli, že na první příčky pomýšlet nemohou, nicméně se k tomu postavili čelem a požární útok provedli oproti jiným nadějnějším družstvům vcelku slušně. Čas požárního útoku 39,03 jim zajistil pěkné 6.místo.
        Stvolenští odjížděli domů se spokojeností a s dobrým pocitem úspěšně zvládnuté soutěže. Menší vroubek na proudnici jim ale udělali hasičtí rivalové ze sousední vesnice. Brdo-Hrádek se totiž umístil o jednu příčku před Stvolnami. Doufejme, že na příští soutěži si SDH Stvolny vymění s tímto soupeřem pozice v konečném pořadí na výsledkové listině... :-)
         Hasiči ze Štichovic byli na tuto soutěž velice dobře připraveni, svědčí o tom 1. a 3. místo. Spolu z Manětínem "B" postoupili zaslouženě do okresního kola, které proběhlo právě ve Štichovicích.   
         Ženy v Křečově na soutěži dokázali, že i ony patří mezi uznávané hasičky. Obě družstva dokončila požární útok s velmi nadějným časem, červenat by se v tomto  případě mohli hasiči ze Zhořce, Křečova a Manětína, kteří požární útok zmařili.  

Obrazek

  Tuto výsledkovou listinu v xls si můžete stáhnout zde