Jdi na obsah Jdi na menu
 


I. Stvolenská drakiáda - 2008

9. 11. 2008

Obrazek     V sobotu 8. 11. 2008 se uskutečnila historicky I. STVOLENSKÁ DRAKIÁDA. Tato akce měla být jakousi "náhražkou" za dětský den, který se letošní rok neuskutečnil. Akce byla pořádána režií stvolenských hasičů a za finanční podpory města Manětína. Draci se pouštěli na svahu u lesa za potokem již od 14:00. "Pán větru" měl tento den zrovna odpočinek, i přesto lze s radostí konstatovat, že se akce vydařila. Za nepřiliš větrného avšak teplého podzimního počasí se na obloze prohánělo 10 krásných barevných draků různých velikostí a v různých výškách. Motivací pro "pouštěče" byl dračí boj v soutěžních disciplínách, které vyhodnocovala tříčlenná komise ve složení Jitka Kufnerová, Ladislav Lejsek, Marie Vandrovcová. Pořadatelé vytvořili pro přihlížející návštěvníky akce příjemné zázemí v podobě sezení a občerstvení. Pil se čaj, jablečný mošt, svařák, opékali se buřty.

 

ObrazekKolem čtvrté odpolední se vše nachystalo ke konečnému vyhodnocení soutěžních disciplín. Celá "dračí smečka" byla řádně pochválena za skvělé vytrvalé výkony. Všichni pouštěči obdrželi sladké odměny a diplomy za účast na první stvolenské drakiádě. Diplomy za soutěžní disciplíny obdrželi tito dračí vůdci : nejkrásnější drak domácí výroby - Karolínka Smutná, nejvýše létající drak domácí výroby - Martínek Smutný, nejlepší akrobatický drak - Vojtík Čejka, nejvýše létající drak jakékoliv výroby - Danuška Maršánová.

 

 

Obrazek            Na drakiádu přišlo nad 40 návštěvníků. Hojná účast potěšila nejen pořadatele, ale také ostatní přihlížející, rodiče a nakonec i děti, které mezi sebou mohly (z)dravě závodit. Akci mohlo soutěžně podpořit více dorostenců, ale pořadatelé pevně věří, že se po uskutečnění této drakiády a včasné propagaci připojí příštím rokem více mládeže. 
                                                                                                                                                                      

Větru ZDAR!
 

fotografie ke shlédnutí ve fotoalbu

 

 Obrazek