Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. Stvolenská drakiáda

8. 11. 2009

     ObrazekV loňském roce se konala první stvolenská drakiáda. Pro její velký úspěch, který slavila nejen u malých, ale také u většiny adultních stvoleňáků, jsme se rozhodli pokračovat i v dalších letech. Při nedělním odpoledni 25. 10. 2009 proběhl druhý ročník této stále oblíbenější disciplíny. Potěšující byla hojná účast vůdců draků, kterých se sešlo celkem 20. Již od začátku byly znatelné rozdíly v tělesné kondici jednotlivých draků, včetně jejich technické úrovně. Po náročných rozletových akcích se potvrdilo staré přísloví, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.
 
     ObrazekNejvětší exemplář pocházel z dílny Lejsků. Jeho ohromující rozměry vytvořili u většiny drakiádníků ještě vetší očekávání. Po krátkém vzlétnutí však drak zkolaboval a na oblohu se bohužel i po několika pokusech již nevrátil. Menší a obratnější kousky se naopak na obloze držely po celou dobu akce. S nejdéle létajícím drakem nakonec skončila Míša Maršánů po těžkém souboji s Mirečkem Šmídmajerů, který létal nejvýše, na provázku na tlačenky. Jako největší akrobat byl vyhodnocen drak Petrušky Čejků. Souboj neměl ani on jednoduchý, protože na jeho pozici chvílemi útočil drak z dílny Smutných, který chvílemi připomínal plavce ve stylu „ouško“. Po zdárném zásahu tatínka byla nakonec závada odstraněna a drak se na nás usmíval z oblohy až do konce soutěže. V kategorii seniorů zvítězil Pavel Vandrovec, který létání ukončil jen díky tomu, že vykouřil svoji zásobu cigaret. Pozornější účastníci mohly na soutěži chvílemi zahlédnout i Vojtíka Čejků a Jarouška Hrušků, kteří se staly reprezentanty nové disciplíny drakiádníků maratonců. Při pouštění draků totiž uplatňovaly takticky nízký průlet nad terénem, který kompenzovali největším počtem naběhaných kilometrů.

 

ObrazekPo celou dobu bylo samozřejmě připraveno občerstvení ve formě tradičních špěkáčků  a k pití byl připraven stvolenský mošt, čaj a svařák. Akci ukončil vydatný déšť, který se stal osudným papírovému usměváčkovi Smutných. Poděkování patří nejen soutěžícím z vlastnoručně vyrobenými prototypy, ale všem, kteří přišli mezi nás strávit příjemné podzimní odpoledne.  Už nyní se těšíme na třetí ročník.

 

více fotografií...zde