Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loučení s prázdninami

1. 9. 2007

     Obrazek
     V sobotu 1.9. 2007 odpoledne ožilo hřiště ve Stvolnech. Sbor dobrovolných hasičů připravil zábavné odpoledne pro nejmenší občánky naší vesnice, kteří si mohli vyzkoušet své dovednosti v různých soutěžích. 
     Dětské odpoledne řídil a na vše dohlížel pohádkový král, u jednotlivých disciplin pak děti potkaly například piráta, mořskou panu, zeleného mužíka, berušku, mořského koníka, čápa, bájného rytíře nebo barevného šaška. Každý soutěžící obdržel kartu se svým jménem, na kterou se zapisovaly výsledky jednotlivých disciplín. Za doprovodu pohádkových písniček děti s nadšením soutěžily a k oblíbeným disciplinám se i vracely. Vyzkoušely si hod míčkem na cíl, lovení ryb, skládání puzzle, skoky v pytlích. Dále pak projížděly jako vítr nelehkou cyklodráhu nebo hledaly se zavázanýma očima navěšené bonbóny ve vzduchu.

Obrazek

    
      Zhruba po čtvrté hodině odpolední soutěže ukončilo hromadné přetahování lanem v několika modifikacích. Nejprve přetahovaly děti šaška a piráta, poté děvčata chlapce a na závěr se do dění zapojila i škoda oktavia, o které si Míla Smutný myslel, že její koně nemůže nikdo přetáhnout, opak byl pravdou.
  
Obrazek         Slavností vyhlášení bylo provedeno vskutku královsky, všechny děti byly odměněny sladkými balíčky a krásnými medailemi. Odměnou pro pořadatele byly rozzářené dětské oči a úsměvy na malých tvářích. Po urputných bojích se děti občerstvily voňavými grilovanými kuřaty, bramboráčky a limonádou.
      Obrazek 

     Posledním bodem na programu dětí byl fotbalový zápas. Dospělí s omezenými  možnostmi běhu (dolní končetiny svázané provázkem) čelili smečce nadržených fotbalistů s touhou vstřelit dospělákům gól. Hrací doba 2x10 min, stav 2:2, na penaltový rozstřel vyhráli o chloupek velcí... 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
Obrazek

 

    Zábava ale tímto nekončila, protože vedle kuřat se do zlata opékalo selátko. Jím se odměnili dospělí za letos vybudované krásné dětské hřiště, zhotovený přístřešek u místní klubovny SDH, pořádání dětského dne tradičního stvolenského turnaje v malé kopané, konaný v červenci.

 

 

 

 

 

     I velcí si nemohli nedopřát soutěže a proto se rozhodli udělat hned tři disciplíny.

                       1. Turnaj v běhu na chůdách, počet soutěžících 16

Obrazek    Tato náročná disciplína probíhala vyřazovacím způsobem (systém pavouk) a odhalila zkušené "stvolenské terénní krůty". I přesto, že trať nebyla dlouhá, byli jsme svědky komických krkolomných pádů i úžasných praktik. Do finále se nakonec probojovali starší borci, Láďa Lejsek a Josef Jíra, Láďa strhl fanoušky svým výkonem a zaslouženě vyhrál.

                                2. Turnaj v pytlích, počet soutěžících 18Obrazek


      Soutěž na první pohled bezpečného charakteru se vybarvila a ukázala, že i ve skocích v pytlích se člověku může přihodit menší úraz.
Tuto soutěž ovládli zkušení skokani, o první místo se dělil Rafael s Lukášem Lejskem.

                                                      3. Kam s tím...

        Disciplína, která by mohla mít název "je to tam mladá paní" přinesla mezi řady Stvolenských občanů velký obdiv. SoutObrazekěž vyžadující klid, soustředění a cit nahrávala do karet "vostříleným" borcům. Princip soutěže spočíval v zasunutí konce vidličky uvázané na provázku a na opasku do lahve od piva. Z dvaceti soutěžících se do první čtyřky probojoval Dalibor Lejsek, Tomáš Raizl, Lukáš Bedenka a Petr Maršán. Vítěz finále Tomáš Raizl sklidil u publika nevídaný aplaus.


     Zábavný večer plný dobrého jídla a pití se prokládal zpěvem při harmonice, v pozdějších hodinách si účastníci mohli "zatrsat" na české a slovenské rockové hity z mixážního pultu.
  
     Celá zářijová akce se vydařila, všichni odcházeli pobavení a spokojení. Pokud se i v příštím roce podaří SDH zvelebit naši obec, není důvod proč tuto akci nezopakovat. 

     Jen jedna výhrada, která trochu pořadatele bolí na srdíčku a stojí za uváženou. Večerní zábavy se účastnilo i několik málo lidí, kteří sice neměli zásluhy na akci, ale mohli se dodatečně odvděčit dobrovolným finančním příspěvkem za občerstvení ..... neučinili tak (možná by měli zpytovat své svědomí)

více fotografií ve fotoalbu, plakát na akci je možné stáhnout zde

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář