Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předsilvestr 2007

3. 1. 2008

Obrazek     I letošní rok si Stvolenští nenechali ujít oslavy při příležitosti příchodu Nového roku. Provozují to tak každý rok jaksi netradičně a sice několik dní před Silvestrem, pro tentokrát si vybrali čtvrtek  27. 12. 2007. V příjemném prostředí  vyhřáté klubovny SDH se tak sešlo více jak 40 zvaných hostů (dále jen hosté), kteří se přišli pobavit a zasmát. Akce byla  určena zejména pro členy SDH a pro ty, kteří se v roce 2007 aktivně podíleli na "rozkvětu" obce (turnaj, dětský den, brigády, přípravy atd.)

Obrazek     Program v režii výkonodárců SDH byl plný soutěží, zábavy a překvapení. Jedno bylo přichystáno již na samém začátku při příchodu do místnosti. Na dveřích se vyjímal plakátek, který prosil všechny kuřáky, aby nechali pro tento den cigarety spát, alespoň v hlavní místnosti. Pořadatelé se tohoto "radikálního opatření" docela obávali. Nakonec se ale ukázalo, že  kuřáci dokáží být tolerantní a proto chodili kouřit do vedlejších prostorů. Udělalo to většině opravdu radost. Některým jedincům tento způsob kouření "mimo scénu" však nevyhovoval, takže to řešili brzkým odchodem z akce. Jeden z hostů se dokonce otočil ve dveřích už při příchodu. Možná by toto chování stálo za zamyšlení a uvědomění si, kdo komu vlastně škodí. Uzavřeme tuto kapitolu o kouření a pojďme dále...

     ObrazekO žaludky se na rozjezd postaralo občerstvení v podání teplé sekané, poté svojí úlohu převzaly vlastní chlebíčky a jednohubky. Hodiny bily na půl devátou, když se z reproduktorů ozvala první slova pořadatelů. S přáním štěstí, zdraví a pohody do nového roku byl odstartován zábavný program večera. A o co vlastně šlo? Jedna velká soutěž družstev v šesti disciplínách. Všichni hosté byli rozděleni do 5-ti družstev, každé mělo svůj název. Rabštejnští utvořili hned 2 družstva a to STAROSTA BOYS a HORŇÁCI, Michal Zelený si utvořil svůj tým s názvem ZELENÁČI, tým pod vedením M. Vandrovcové se jmenoval HOUSENKY a domácí jádro se shodlo na již tradičním názvu SAP.
První dvě disciplíny měly poslechový charakter. Pořadatelé je umístili v rámci efektivity a časové úspory raději na začátek šestiboje, dokud byli všichni ještě "střízliví a vnímaví".

I.disciplína : Filmové hlášky
     Úkolem družstev bylo uhodnout a napsat na papír hlášku z filmu (pokračování hlášky) na základě poslechu. Naservírovány byly poslechy z filmů: Marečku, podejte mi pero a Slunce, seno,.......Téměř se 100% úspěšností si v této disciplíně vedl tým STAROSTA BOYS.

II.disciplína : Seriálové znělky + hymny
     20-ti vteřinové poslechy seriálových znělek a hymen měli jasně naznačit soutěžícím o co se jedná. Mladý tým HOUSENEK obstál v této disciplíně na výbornou a obsadil tak průběžné první místo. Naopak družstvo HORŇÁKŮ z Rabštejna si počínalo v obou poslechových disciplínách dosti bídně. Možná to bude tím, že se věnují více chalupařině než televizi. (a to je vlastně dobře)

ObrazekIII.disciplína : Poznávačka
     V čem spočíval úkol? Co nejrychleji poznat poslepu na základě podání ruky každého člena ve svém týmu. Z každého družstva 5+1. 5 lidí v řadě vedle sebe, 1 poznával - naproti nim. Před odstartováním a zavázáním šátku přes oči si mohl "kapitán" podat ruku s každým tak, aby si vryl do paměti jejich velikost dlaně, stisk, spocenost, vrásky aj. Vyhrálo rodinné družstvo STAROSTA BOYS.

ObrazekIV. disciplína : Převlíkaná

     Tato časová disciplína nahrávala do karet zručným, hbitým a obratným. Převlíkaná spočívala v obléknutí a svléknutí vojenské blůzy vz.95 pro každého člena družstva (5). Zde vyhrálo opět mládí, nejrychlejší čas 39:00s patřil HOUSENKÁM.ObrazekV. disciplína : Sněz si svůj rohlík

     Název jasně naznačuje, co se vlastně v této ďábelské disciplíně odehrávalo. Šlo o co nejrychlejší snědení rohlíku bez připíjení. Na první pohled snadná úloha se však podrobila velkému úsilí a to díky hutnému skupenství onoho pekařského výrobku. Za velkého povzbuzení proběhla dvě kola, do každého kola vždy jeden z družstva. Trochu se v této disciplíně taktizovalo, technické provedení z prvního kola mohlo být jakousi předlohou pro některé do kola druhého. Někdo ukusoval více a méně polykal, jiný méně ukusoval a více polykal. Jeden soutěžící z HORŇÁKŮ se dokonce pokusil o nemožné - spolknout rohlík celý najednou...nepovedlo se. Rabštejnští STAROSTA BOYS nasadili do klání opravdové jedlíky a proto disciplínu vyhráli na plné čáře. Zadělali si tak do poslední disciplíny dobré těsto na prvenství.
Ale to by nebyla správná soutěž bez pořádnýho drama.

ObrazekVI. disciplína : Podlejzaná
     Na tuto disciplínu si nejvíce věřilo domácí družstvo SAP, které se vůbec celé v soutěži pohybovalo v průměrných výsledcích a potřebovalo konečně zabodovat. Úkolem v této disciplíně bylo podlézt laťku v určité výši, aniž by spadla. Velice zábavná disciplína oslovila spoustu hostů a také jednoho "striptéra z řad HORŇÁKŮ". Ten zastával praktický názor, že čím méně vrstev oblečení na sobě, tím snáze podlézt. Laťka se stále snižovala až na hranici šesti bodů, kterou překonal pouze zástupce ze STAROSTA BOYS a ze SAPu. Dodatečně zhotovená 10-ti bodová hranice byla zdolána pouze členkou SAPu a to rozhodlo o celkovém pořadí v šestiboji.

Dobojováno, vše rozhodnuto, po dramatickém klání se družstva umístila takto:

Obrazek1. SAP
                       62b
2. HOUSENKY             58,5b
3. STAROSTA BOYS    56b
4. ZELENÁČI               51b
5. HORŇÁCI               33b

     Každé družstvo bylo odměněno dle zásluh uzenářskou pochutinou a kolem půl jedné začala volná zábava. České a slovenské hity z mixážního pultu pomohly v zápětí k navození taneční atmosféry, některým umožnily uvolnit své soutěživé nervy. 
     O půl druhé už někteří hosté jevili větší známky únavy. Někdo zýváním, někdo vláčným krokem a někdo jako "superman na stole". Každopádně to byl impuls k odchodu na kutě. S přátelským poděkováním za celou akci se rozešla do hajan větší část hostů.

ObrazekOstatní však pokračovali, mohli si zatancovat na známé staré, nové, české i zahraniční hity. V půl páté se klubovnou míhalo pár unavených nohou a tak se vše pozhasínalo a šlo domů.


     Z úsměvů, projevů a líčení hostů šlo usoudit,  že akce  "Předsilvestr 2008" se vydařila. Škoda jen, že mezi nás nemohli zavítat ještě naši další "revolucionáři", ať už z důvodu nemoci, práce, či jiných povinností. Ovlivnil to určitě rychlý a šibeniční termín této akce, který mnohým nedovolil změnu v plánu. Z každé chybičky se člověk učí a proto budeme doufat, že příští rok se termín lépe podchytí.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii, klikněte zde...