Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘEDSILVESTR 2009

4. 1. 2010

ObrazekA zas je tu další rok a s ním Předsilvestr 2009. Tato tradiční zábava byla pořádána 28. 12. 2009 v KD Stvolny a jak bývá již zvykem, měla soutěživý charakter. Soutěžní večer nesl název HRY BEZ HRANIC, hlavní podstatou bylo soutěžení bez věkových hranic. Akce byla uspořádána pouze pro určitý počet lidí vzhledem k omezené kapacitě sedadel v KD Stvolny. Není třeba do podrobna rozebírat program, snad jen v kostce nastínit průběh těm, kteří se nezúčastnili nebo těm, kteří si z večera moc nepamatují. Sedm disciplín si vymysleli pořadatelé pro soutěžící. Hádaly se hrady a zámky, písničky, házely se šipky, odkrývaly se obrazy, proběhly pivní štafety nebo se povídaly vtipy. Zajímavou Obrazekdisciplínou byl Stvolenský kvíz, do kterého organizátoři zakomponovaly 24 otázek se Stvolenskou tématikou. Každé družstvo si zvolilo svého lídra (kapitána), který vysílal svoje ovečky do jednotlivých disciplín. Na jednu disciplínu si mohlo družstvo vybrat žolíka, znamenalo to dvojnásobné počítání bodů.

Výsledky soutěže HRY BEZ HRANIC:

 

Obrazek

 Během soutěže se o žaludky postaraly uzené pochoutky z dílny L. Jirgla. Mezi jeho výtvarné skvosty můžeme například vyzdvihnout výtečnou Stvolenskou klobásu.

 

 

ObrazekPo vyrovnaném klání, kdy si během soutěže jednotlivá družstva vzájemně dýchala na záda (bodově), se nakonec povedlo Zelenáčům získat největší počet bodů. Všechna družstva byla samozřejmě odměněna láhví destilátu, akorát na Mlátičky už zbyl bohužel pouze jahodový sirup. Nicméně i ten byl nakonec rozlit do panáků pro všechny a čestně skonzumován.

Klubovna kolem půlnoci začínala vařit. Zhasla se světla a mládí ožívalo. Známé české pop-rockové písně se převalily do disco show, která zvedla ze židlí i poslední zbytky nesmělých tanečníků a fajnový večer nabíral na obrátkách. Pařilo se na židlích, ve výčepu cinkaly flašky, na parketě se zas svlékaly svršky.
Závěr patřil písním tělo na tělo a úplně naposledy rozkvetla bílá orchidej.
Pravidelní čtenáři našich stránek si možná všimnou, že závěr každého příspěvku píše o zdaru a úspěšnosti akce. Není to chlouba, je to fakt. Díky všem, kteří nezkazili zábavu. Pořadatelé Předsilvestra 2009 by tímto rádi předali tzv. Předsilvestrovskou štafetu. Chtěli by si totiž také zasoutěžit a nechat se unášet zábavným večerem. Zájemci o uspořádání, přemýšlejte o tom, rádi pomůžeme, poradíme…

 

PS: V předsilvestru 2008 bylo psáno o striptýzu (pánském nebo dámském), takže jsme nebyli daleko od pravdy…

 

Obrazek

více fotografií zde...              video zde...