Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předsilvestr 2011

7. 1. 2012

        Jaký by to byl ve Stvolnech konec roku, kdyby se neuskutečnil již tradiční předsilvestrovský dýchánek v KD Stvolny. Letošní posezení se konalo dne 28.12. od 19:30 hodin. Večer provázel zábavný program, který sestával celkem z deseti soutěžních disciplín. Návštěvníci se rozdělili do čtyř skupin a zvolili si příhodný název pro svůj tým. Soutěžili tudíž pod jmény Domkaři, Čejeni, Maršánovci a Odpadlíci.

První soutěžní disciplínou byl stvolenský kvíz, který prověřoval paměť a ostražitost místních usedlíků otázkami zaměřující se hlavně na dění při akcích uplynulého roku. Nacházely se zde však i otázky, které jinak souvisely se Stvolnami.

I následující úkol potrápil paměť soutěžících. Spočíval v zapamatování si co největšího množství obrázků, jež se najednou objevilo na LCD obrazovce, a to na pouhých osm vteřin. K vidění zde bylo vždy dvacet různých předmětů – nářadí, nástrojů, částí těla, jídla, pití, známých míst či pohádkových postaviček. Tým poté musel vytěžit vše z fotografických pamětí svých členů a zapsat dohromady ty obrázky, jež jim utkvěly v paměti.

Po těchto psychických výkonech přišla pro změnu soutěž zaměřená na fyzickou obratnost týmů. Všichni členové si zuli boty a umístili je na jednu hromadu, kterou pořadatelé řádně promíchali. Po startovním signálu pak každý hledal svou obuv, načež se do ní co nejrychleji opět nazul.

Následovala tzv. lovecká sezóna, jejímž cílem bylo nastřílet co nejvíce kachen. Nejednalo se však o reálnou střelbu, nýbrž o počítačovou simulaci. Snad i proto jsme byli svědky toho, že dlouholeté lovecké zkušenosti Ládi Maršána předčila počítačová zdatnost mladší generace.

„Copak je to za zvířátko?“, na to se ptala další soutěžní disciplína. Pořadatelé náhodně odkrývali políčka na LCD obrazovce, pod nimiž se skrývala identita jistého živočicha. A nutno podotknout, že někdy s uhádnutím totožnosti daného zvířete měli problémy i samotní pořadatelé.

Zapeklitou disciplínou se ukázala ochutnávka stvolenského moštu, při níž se měla uhádnout jeho příchuť. K ochutnávání zde byl z místní moštárny poskytnut mošt jablečný, jablečno-hruškový, jablečný s limetkou, jablečný s řepou a jablečný s mrkví. Z každého týmu byli vysláni dva zástupci, jimž se zavázaly oči. Ti pak byli odkázáni pouze na své chuťové buňky, aby odhalili danou příchuť do moštu. Tento úkol sice na sto procent nebyli s to splnit žádní vyslanci týmů, snad alespoň účastníkům soutěž přispěla k posílení imunity v nadcházejícím chřipkovém období.

Další činností, kterou měla mužstva za úkol, bylo sestavování puzzle, na němž jim byl předobrazem stvolenský kostel. Již osvědčenou disciplínou z minulého roku, která znovu každého pobavila, bylo vyprávění anekdot. Poté již následovalo vlnění těl v rytmu tance, při němž bylo cílem udržet co nejdéle tenisák mezi čely dvojic.

Posledním úkolem, který mohl rozhodnout o celkovém vítězi soutěže, bylo praskání nafouknutých balonků. K těm se přistupovalo vždy ve dvojicích, které je měly zlikvidovat pouze vahou svých těl, bez použití paží. Vyhrál ten tým, který udolal v nejkratším časovém úseku čtyři nafouknuté balonky.

Po tomto vyčerpávajícím boji následovalo sečtení bodů pořadateli a následné vyhlášení vítěze. Výsledky byly velmi těsné, avšak se 129 body se stal vítězným tým DOMKAŘŮ, jimž patří velká gratulace!

V průběhu celého večera se všechna mužstva posilovala občerstvením, a to jak tekutým, tak ve formě uzeného masa a sýrů.

Zajímavostí tohoto večera byla stvolenská tombola. Všichni účastníci večera přinesli malý zabalený dárek, který byl pro ostatní překvapením. Dárečky se kupily na stolku a po jedenácté hodině nastalo losování lístků. Jako první byla povolána k losu paní Čejková, která zde v tento den oslavila své narozeniny. Ta pak určovala dalšího člověka, jenž šel v losování na řadu. A tak to šlo dále, až se obdarovali všichni přišivší.

Po dvanácté hodině, jak už to bývá, začala taneční část večera. Odvážní muži odhodili stud a svršky, a tancovali do roztrhání těla. Zábava vydržela s posledními účastníky až do půl páté ranní. Celý večer se nesl v duchu dobré nálady, zdravé soutěživosti a celkově se velmi vydařil. A proto nezbývá, než se těšit na další takovéto akce, které nás, doufejme, budou provázet rokem 2012!

 

DOMKAŘI

ĆEJENI

MARŠÁNOVCI

ODPADLÍCI

Kvíz

12

11

11

7

fotopamět

55

46

31

36

boty

4

10

8

6

kachny

10

6

4

8

obrazce

10

5

0

0

mošty

10

10

0

0

puzzle

10

8

4

6

vtip

10

10

10

10

tanec

4

10

6

8

balonky

4

10

6

8

CELKEM

129

126

80

89

POŘADÍ

1

2

4

3Autor příspěvku: Lucie Čatičová

 

Náhledy fotografií ze složky Předsilvestr 2011